Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi ;Tıp eğitimi almak isteyen gençlerimiz için, bir sınav şartı olmadan öğrencilerimizi kabul eden üniversiteleri

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Zaporijya Tıp Üniversitesi (eski adıyla Zaporozhian Tıp Üniversitesi) Ukrayna’nın en eski tıp üniversitesidir ve bölgenin ilkidir. Zaporizhia şehrinin nüfusuna ve Ukrayna’nın diğer beş oblastının bazı bölümlerine hizmet ediyor. Üniversite aynı zamanda Tüm Ukrayna Merkez Üniversite Ağının bir parçasıdır ve Amerika Birleşik Devletleri-Ukrayna İttifakına aittir.

İlk olarak 1825’te kurulan ZMU, şimdi Ukrayna’daki en eski tıp üniversitelerinden biridir. Aynı zamanda tıpta ders veren ilk üniversiteydi. Üniversite, bir Rus adını (Заопои́ія медицинская академія) benimseyerek, ulusal bir kurum olarak statüsünü tanıdı. Artık Ukrayna egemen bir ülke olduğuna göre, vatandaşlarına atıfta bulunurken ‘ulus’ kelimesine atıfta bulunmalıdır. Bu şekilde öğrenciler bir ulusa ait olduklarını ve ulusal bir üniversitede eğitim gördüklerini anlayabilirler.

ZMU’daki tıp fakültesi Ukrayna’nın en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Hastaların tedavileri sırasında yatabilecekleri 64 kuvöz ve 65 yatak dahil olmak üzere geniş tesislere ve etkileyici ekipmanlara sahiptir. Üniversitenin ayrıca hem tıp fakültesinden hem de Tıp Fakültesinden profesörlerin derslerini verdiği bir eğitim hastanesi vardır. Bu kurulum, hem öğrenciler için klinik deneyimlere hem de öğretim üyeleri için derslere olanak tanır.

ZMU’nun akademik itibarı, uzaktan eğitim programı sayesinde arttı. Öğrencileri Zaporizhia’daki tıp fakültesine kaydettirmek yerine, Ukrayna’nın diğer bölgelerinden öğretmenler çevrimiçi ders vermeye geliyor. Ayrıca, ZMU’nun ders kitaplarının çoğu çevrimiçi olarak ücretsiz olarak mevcuttur, böylece öğrenciler her yerden kolayca erişebilirler. Diğer üniversitelerden öğretmenler bu modeli överek, daha etkili bir şekilde öğretmelerine yardımcı olduğunu ve yardıma ihtiyaç duyduklarında öğrencilerin kullanımına açık olduğunu söylediler.

ZMU’nun tarihi, bir tıp eğitiminin bir şehirde yaşamadan veya doğmadan da mümkün olduğunu gösteriyor. büyük şehir. Bugün bu üniversite, Zaporizhia’daki derslere katılmak zorunda kalmadan eğitimlerinin nasıl çalıştığını anlayan tıp uzmanları yetiştiriyor. Ayrıca öğrenciler, nerede yaşadıklarına veya profesörlerinin nerede olduğuna bakılmaksızın ihtiyaç duydukları tüm bilgilere çevrimiçi olarak erişebilirler. Kendini adama yoluyla bilgiyi yayarak, bu, bir tıp üniversitesinin Ukrayna’nın herhangi bir yerinde faaliyet gösterebileceğini kanıtlamıştır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!