Zaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi

Zaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi

Zaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi ; Mühendislik alanında, lisans, yüksek lisans ya da doktora derecelerinde eğitim almak isteyen ...

Zaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi

Zaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi 1903 yılında dönemin kadınlarına çocuk sağlığı alanında eğitim verme amacı ile kurulmuştur. Çağa ayak uyduran Çarlık Rusya’sında ilaç ve kimya derslerinin verildiği enstitü olarak yeniden düzenlenmiş ve bu yönde hizmete devam etmiştir. İkinci Dünya Savaşı’nın en şiddetli yılları olan 1941-1944 yılları arasında eğitime ara verilmiş ve buhranlı günlerin atlatılması beklenmiştir. 1945 yılında yeniden faaliyete giren kurumda eğitim devam etmiş, komünizm döneminde 1956 yılında Zaporece İlaç Enstitüsü olarak yeni bir unvan kazanmıştır. 1964 yılında Zaporece Tıp Enstitüsü olarak yenilenen kurum 1994 yılında Zaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi adı altında hizmetlerini geliştirerek devam etmiştir. Günümüzde Ukrayna’nın tıp alanında en başarılı eğitim kurumu olarak gösterilen Zaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi sağlık ve eczacılık dallarında zirveyi zorlamaktadır.

Zaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi günümüzde 6 farklı fakültede eğitimi hizmeti sunmaktadır. Kurumun hastanesinde günde 250 hasta ayakta 260 hasta yatılı olarak tedavi olabilmektedir. Aynı zamanda araştırma hastanesi olarak kullanılan Zaporijya Mühendisliği Akademisi, öğrencilere uygulamalı eğitim vermeyi amaç edinmektedir. Yapılan uygulama dersleri sayesinde öğrenci öğrendiği bilgileri kalıcı hale getirebilmektedir. 56 farklı bölümde eğitim verilen kurumda hâlihazırda 120 profesör ve 440 doçent eğitim vermektedir. Kazakistan, Gürcistan, Yunanistan, Britanya Çek Cumhuriyeti, Belarus, Rusya, Polonya, Kıbrıs, Litvanya üniversiteleri ile işbirliği halindedir. Çok yönlü bilgi akışına sahip Zaporijya Mühendisliği Akademisi başarıların ve çalışmalarının yayınlandığı bir dergi sahibidir ve her yıl farklı konferans ve seminerlere ev sahipliği yapmaktadır.

Zaporijya Mühendisliği Akademisi dünya genelinden öğrenci kabul etmekte ve her kabul ettiği öğrenciye aynı özen ile yaklaşmaktadır. Öğrencilerin gerek eğitim gerekse sosyal hayatlarını yüksek seviyede tutabilmek amacı ile çalışmalar devam etmektedir. Kampüs içinde 5 adet yurt bulunmakta ayrıca şehir merkezine yakın konumda olan üniversite öğrencileri makul fiyatlı konaklama imkânına sahip olabilmektedir. Ayrıca kampüs içinde yer alan spor salonları tam donanımlı bilgisayar salonları, kütüphane, konser salonu, tiyatro kulübü ve müzik kulüpleri de öğrenciye sosyal olarak geri dönmektedir. Öğrenciler istediği spor sanat etkinlikleri düzenleyerek eğlenceli zaman geçirebilmektedir.

Zaporijya Mühendisliği Akademisi doğu Avrupa’nın yükselen yıldızıdır. Siz de bu ayrıcalıklar dünyasına adım atmak ve akademik eğitiminizi bu seçkin kurumda tamamlamak istiyorsan hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kurmalısınız. Çünkü yurtdışı eğitim danışmanlığı ciddi bir iştir ve şakaya gelmez. Geleceğinize yön vereceğiniz bu konuda yanınızda bilgi birikimi sahibi öngörüsü yüksek ve tecrübeli kişiler ile çalışmalısınız. Bu yüzden Eurostar ile çalışmak bu süreci sıkıntısız bir biçimde çözümlenmesine olanak sağlayacaktır. Kendi alanında zirveyi temsil eden Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Zaporijya Mühendisliği Akademisi ile yaptığı anlaşmalar neticesinde kayıt kabul işlemlerinizi kısa sürede tamamlayacak ulaşım ve konaklama ihtiyacının en makul düzeyde çözümleyecektir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!