Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp Üniversitesi

Ülkenin en güzel kentlerinden biri olan Lviv'de bulunan, tarihi 1784 olan son derece önemli bir tıp okulu, Lviv Tıp Üniversitesi..

Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp Üniversitesi alanında en iyi şekilde tıp eğitimi vermekte olan Ukrayna’nın en kaliteli üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde 1784 yılında başlayan eğitim günümüzde 88 kişilik profesör kadrosu, 294 kişilik doçent kadrosu, 400 kişilik öğretim görevlisi ve 4400 kişilik öğrenci kontenjanı ile beraber eğitim ve öğretim faliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Lviv Tıp Üniversitesi bünyesinde 1961 yılından itibaren başlatılmış olan yabancı öğrencilere yönelik alımlar günümüzde bir çok ülkeden öğrenci alımını sağlamıştır.

Avrupa, Asya, Afrika, Latin Amerika kıtalarından günümüze dek 1500 üzerinde öğrenci mezun olmuştur. Bu öğrencilerden mezuniyetlerini almış olanlar çalışma hayatına atılmıştır. Günümüzde ise 4400 öğrencinin yer aldığı Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde şu anda 300 üzerinde yabancı öğrenci diş hekimliği, hemşirelik, eczacılık, aile hekimliği ve tıp alanında alt dallarda eğiitm görmektedir.

Lviv Tıp Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi dahilinde yapılmış olan çalışmalar ile beraber 2001 yılında yapılan anlaşma sayesinde Ukrayna ve Türkiye arasında öğretmen ve öğrenci değişimi sistemi başlatılmış bulunmaktadır. Bu sistem dolayısı ile her iki tarafta yer alan öğrencilerin ve öğretmenlerin işine gelmiştir. Netice itibari ile yabancı bir ülkede eğitim almak öğrenciler için iyi bir referans olarak gösterilebilmektedir.

Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi verilmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciler sadece pasif birer alıcı olarak görülmekten öğretmenler ise sadece bir verici olarak görülmekten ziyade öğretmenlerin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin yapacakları araştırmalara yönelik olarak çalışmalarını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Öğrencileri bilgiye araştırarak ulaşmaları onların daima hayatları boyunca karşısına olumlu bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

Bu çalışmalar ile beraber öğrencilerin iyi bir geleceğe sahip olacağı temellerini üniversite yaşantısında hazırladığını belirtmemizde fayda olacaktır. Üniversitede yapacağı çalışmaları ile beraber öğrencimiz mezun olduğu durumda ülkemizde yer alan yüksek öğretim kurumu yani yök denkliği dahilinde ülkemize geldiğinde ülkemiz sınırları dahilinde her yerde elde ettiği diplomasının geçerliliğinden yararlanabilmektedir. Bu diploma ile beraber öğrencimizin yapacağı çalışmalarda ve bu çalışmalar esnasında aktif bir şekilde rol oynamasında kendi ekibinin öncülüğünü yapabilecek lider statüsünde bir üniversite eğitimi alması sağlanmış olacaktır.

 

Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde öğrencimizin üniversite sınavı stresi yaşamadan hatta üniversite sınavına girme gereği bile duymadan yapacağı çalışmalar dahilinde aşağıdak bölümlerden bir tanesini tercih etme imkanına sahip olduğunu rahat bir şekilde vurgulayabiliriz.

 1. Diş Hekimliği Bölümü
 2. Eczacılık Bölümü
 3. Anesteziyoloji Bölümü
 4. Yoğun Acil Tıp Bölümü
 5. Radyoloji Bölümü
 6. Klinik Bölümü
 7. Halk sağlığı Bölümü
 8. Laboratuar Bölümü
 9. Psikyatrist Klinik Bölümü
 10. Spor hekimliği Bölümü
 11. Fizyoloji Bölümü

 

Gibi bölümlerin yer aldığı üniversitemiz dahilinde bu eğitim sürecinde kaliteli bir eğitim alma imkanına sahip olacaksınız. Lviv Tıp Üniversitesinde lisasn eğitimi sürecine şöyle bir bakacak olursak;

 • Hemşirelik eğitimi için dört yıllık bir lisans eğitimi verilmektedir.
 • Eczacılık için beş yıllık bir lisasn eğitimi verilmektedir.
 • Tıp için altı yıllık bir lisans eğitimi verilmektedir.

 

Sizde dilerseniz bu eğitimlerden en uygun fiyatlar ile yararlanma imkanına sahip olabilirsiniz.  Euro Star Yurt dışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. Hiç vakit kaybetmeden Euro Star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi telefon numarası olan 0212 244 66 00 numarasını arayarak alanında yılların tecrübesi ile uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımızdan sizin için gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Alanında uzmanlaşmış ekibi ile birlikte sizin için gerekli çalışmaları yapmakta ve alanında en iyi şekilde %100 üniversite kabul başvurusu ya da Ukrayna vize başvurusu yapılacak şekilde sizlerin iyi bir eğitim alması için çalışmalarını sürdürmektedir.. Sizde iyi bir gelecek için iyi bir üniversitede eğitim görmelisiniz.

 

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!