Odessa Çevre Üniversitesi

Odessa Çevre Üniversitesi

Odessa Çevre Üniversitesi ; Odessa Ukrayna'nın en ılıman iklime sahip, yaşanılabilir ve yaşam koşulları açısından son derece ekonomik ...

Odessa Çevre Üniversitesi

Odessa Çevre Üniversitesi 1932 yılında çevre mühendisi ve hidrometeoroloji mühendisi yetiştirme amacıyla kurulmuştur. Neredeyse 100 yıla yakın bir zamandan bu yana eğitim veren kurum ülkenin en iyi mühendislerinin yetiştirilmesi ile ün yapmıştır. Üniversitenin resmi dili Rusça olmak ile birlikte son yıllarda popülaritesini arttırarak ve yurt dışından öğrenci alımı amacı ile hazırlık eğitimi de sunulmaktadır. Öğrenci üniversite kapsamında bir yıllık hazırlık eğitiminden geçmekte ve ardından 4 yıllık lisans tamamlama eğitimine tabi tutulmaktadır. Ayrıca öğrencinin lisansüstü eğitimini tamamlamasına da yine üniversite kapsamında uygun ortam hazırlamaktadır.

     Odessa Çevre Üniversitesi’nde öğrenci, mevcut olan bölümler için de kendisine ve kişiliğini en uygun olan bölümü seçip bu alanda eğitim hizmeti alabilmektedir. Odessa Çevre Üniversitesi Eğitim hizmeti vermeye başladığı günden bu yana her geçen gün hizmet çıtasını biraz daha yükseltmektedir.  Avrupa Üniversiteleri Birliği üyesi olan üniversiteden her yıl birçok öğrenci kariyer hayatına nitelikli ve donanımlı bir şekilde başlama imkânı bulmaktadır. Üniversite kapsamında yer alan derslikler, atölyeler, laboratuvar ve Açıkhava uygulama alanları dışında kütüphane, yatakhane, kültür kulüplerin, spor salonları, kafeler ve kültürel faaliyetlerin gerçekleşebileceği ortamlar sağlanmıştır. Diğer taraftan Odessa Çevre Üniversitesi Güney Ukrayna’nın en başarılı Bilim adamlarına ve eğitmenlerine ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite kadrosunda yer alan Profesör, Doçent ve Eğitim Görevlileri her biri kendi alanında Üstün başarılara hizmet vermiş bilim adamlarıdır. Üniversite aynı zamanda eğitim maliyetleri açısından da göz doldurmaktadır. Öğrenci birçok Avrupa üniversitesinden farklı olarak çok küçük eğitim harç bedeli ile eğitimini tamamlayabilmektedir. Bu ayrıntı öğrencinin maddi sıkıntı yaşamadan konforlu biçimde eğitimin tamamlama olanağı sunmaktadır. Bunun yanı sıra Ukrayna’nın da çoğu Avrupa ülkesinden çok daha ucuz yaşam koşullarına sahip olduğu bilinmektedir.

     Odessa Çevre Üniversitesi sınav uygulaması tabi olmadan öğrenci alımı ile ön plana çıkmaktadır. Öğrencinin ihtiyaç duyabileceği her türlü kaynak ve Araştırma ortamı üniversite kampüsü içerisinde mevcuttur. Öğrenci Hem maddi açıdan hem de kişisel açıdan konforlu ve huzurlu bir eğitim süreci geçirebilmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Avrupa’nın birçok noktasında üniversiteler ile yaptığı güçlü bağlantılar gibi Odessa Çevre Üniversitesi ile bağlantı gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Odessa Çevre Üniversitesi‘nde eğitim hizmeti almak isteyen öğrenci vasat bir yurtdışı aracı kurum yerine Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kurduğunda kendisine bu süreçte neye ihtiyaç duyabileceği ne gibi konulara hassasiyet göstermesi gerektiğini kendisini açıkça ifade edilebilmekte ve öğrencinin kayıt kabul işlemleri sağlıklı bir biçimde Eurostar tarafından gerçekleştirilmektedir. Kayıt kabul işlemi tamamlanan öğrencinin bağlantısı kesilmekten eğitim sürecinde oluşabilecek her türlü olumsuzlukta kendisine çözüm üretilmekte, yardımcı olunmaktadır. Yıllardır bu alanda hizmet vermiş olmanın getirdiği bilgi birikimi sayesinde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı alanında zirveye temsil etmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!