M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Akreditasyonu olan bir kurumda, seçkin ve donanımlı bir tıp eğitimi almak hedefiniz varsa, M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi seçimleriniz..

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim görmek isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmalısınız. Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olduktan sonra elde etmiş olduğunuz diploma M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde kayıt işlemleri için kullanılacaktır.

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesinde iyi bir eğitim görmek isterseniz sağlıklı olmalılısınız. Kayıt tarihinden en fazla iki ay önce Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda heyet onayında aids olmadığınıza ait bir rapor almanız gerekiyor. Bunun akabinde ise elde etmiş olduğunuz raporun tercüme işlemleri yapıldıktan sonra noter huzurunda onaylanması gerekiyor. Ayrıca kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekiyor. Elde edeceğiniz bu sağlık raporu Ukrayna’da eğitim için gerekli olan vize işlemlerinde kullanılacaktır.

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesinde verilmekte olan dil Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olarak verilmektedir. Bu alanda verilmekte olan eğitimlerde lisans eğitiminiz boyunca yapacağınız çalışmalar bu üç dilden birinde yürütülecektir. Dolayısı ile bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahipseniz doğrudan M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümün ilgili lisans sınıfında eğitim görmeye başlayabilirsiniz.

Fakat İngilizce, Ukraynaca ya da Rusça dillerinden en az bir tanesi ile ilgili olarak detaylı bir bilgiye sahip değilseniz sizi bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacaktır. Bu süre zarfında gerekli işlemler uygulanacaktır.

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesinde bütün dünyanın ön gördüğü eğitim sistemi olan bologna eğitim sistemi uygulanacaktır. Bologna eğitim sistemi dünyanın en gelişmiş eğitim sistemi olarak bilinmektedir. Dünyadaki birçok üniversite eğitim sistemi olarak Bologna eğitim sistemine geçmiş durumdalar. Buna bizim ülkemizdeki eğitim kurumlarıda dahildir. Bologna eğitim sisteminde ects kredi transfer sistemi mevcuttur.

Bu sistem kişiyi bilgiyi hazır alan pasif bir kişi olarak görmekten çok bilgiyi araştıran kullanan ve uygulayan kişi olarak görmekte ve kişiyi çalışmaya teşvik etmektedir. Dolayısı ile öğrenciler pasif bir alıcı olarak görülmekten ya da öğretmenler sadece bir verici olarak görülmekten ziyade öğrenci ve öğretmen arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal aldığını gözlemlememiz bu eğitim sistemi ile beraber mümkün olacaktır.

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitim ile beraber Avrupa’da geçerli olan sistemdeki müfredata uygun bir şekilde çalışmalar sürdürülmektedir. Sizde dilerseniz bu alanda kaliteli bir çalışma içerisinde yerinizi alabilir ve Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğitim sürecinde başarılı bir eğitim sürdürülmektedir. Sizde bu alanda iyi bir çalışma ile beraber M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde mezun olduğunuzda alacağınız diploma ile beraber ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu denklik sistemi ile beraber yapacağınız çalışmalarda dilerseniz kendi polikliniğinizi açabilirsiniz ya da sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Sizler bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde kaliteli bir eğitim sistemine tabii tutulabilirsiniz.

Bu süreç ile beraber dilerseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olduğunuzda doğrudan M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir şekilde eğitim görmek için öncelikli olarak dilerseniz 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak ya da doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru merkezi ofisimizi ziyaret ederek bu alanda yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber kaliteli bir şekilde lisans eğitimi almaış olabileceksiniz.

M.Gorkiy Donetsk Tıp Üniversitesi dahilinde alacağınız eğitim ile beraber konaklama açısından dilerseniz üniversite dahilinde yer alan yurtlarda konaklayabileceğiniz gibi dilerseniz M.Gorkiy Donetsk Tıp Üniversitesi çevresinde yer alan evlerde kendi arkadaşlarınız ile beraber konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!