Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi ile ilgili olarak öncelikle konumunu belirtecek olursak Üniversitemiz Ukrayna’nın lugansk şehrinde 1956 yılında bakanlar kurulu kararı ile kurulan Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi kısa süre içerisinde başarısını kanıtlamıştır. 2000 yılından itibaren bilim teknoloji devlet ödülünü almıştır. Dolayısı ile öğrencileri için gerekli olan imkanların sonuna kadar sunulduğu Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilin bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir eğitim süreci verilmektedir. Lisans eğitimi ile beraber yapacağınız çalışmalarda kaliteli bir çalışma hayatı sizi bekliyor olacaktır.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesinde afetler ve teknolojik kazalarla acil tıp kliniği ile sanayi bölgelerine ekolojik tıbbi destek sağlamaktadır. Bu alanda Ukrayna’da kaliteli bir yere sahip olan Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde teknolojik donanım bakımından oldukça üstün cihazların kullanıldığını gözlemlemekteyiz. Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi nde her yıl yirminin üzerinde doktora tezi kabul görmek için iki özel konsey kurulup yönetilmektedir. Dolayısı ile her yıl eğitim kadrosuna yeni kişiler eklemeyi başarmakta olan üniversitemiz vermiş olduğu kaliteli eğitimler çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi eğitim kadrosu olarak bünyesinde Beş yüz kırk üç tane Doktora ve öğretim görevlileri, on iki tane seçkin Profesör, Sekiz tane onur ödüllü doktor ve birçok akademisyenleri bulunuyor.

Devlet kuruluşu Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi çok iyi imkânlara sahiptir. Gerek eğitim öğretim alanındaki personel bakımından gerek ise sahip olduğu alanlar ya da teknolojik donanım bakımından Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim almakta olan öğrencilerimiz kendilerini diğerlerine göre çok daha şanslı olarak görebilirler. Teorik sınıflar için beş bina ve dünya standartlarına denk biçimde donatılmış olan Lugansk tıp kurumlarının klinik esasındaki geniş bir ağ mevcuttur.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi Eğitim

Bugün, Devlet kuruluşu Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi uygulama sınıfları, eğitimler, laboratuar çalışmaları, kütüphane, araştırma çalışması ve yardımcı hizmetlere yönelik tasarlanmış olan bir binalar kompleksidir. İçindeki ders çalışma laboratuar tesislerinin 33.598 metre kare olduğu, Devlet kuruluşu Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi tarafından sahip olunan alan 70.466 metre karedir. Bu alanda Ukrayna’nın en büyük tıp üniversitelerinden biri olan Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor.

Lise ya da lise dengi bir okula ait bir diplomaya sahipsenize yapmanız gereken çalışma doğrudan bu alan ile ilgili olarak yılların kazandırmış olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber kaliteli bir şekilde hizmet alma imkanına sahip olduğunuz Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru merkezi ofisi olan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu doğrultuda yapmanız gereken çalışmalar size uygun bir şekilde anlatılacak ve sizden bir takım belgeler istenecektir.

Bunların doğrultusunda gerek Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölüm ile ilgili olarak kayıt işlemleriniz yapılacaktır gerek ise Lugansk Tıp Üniversitesini biliyoruz ki Ukrayna’da bulunuyor. Ukrayna’da eğitim için vize işlemlerinizin en kısa süre içinde gerçekleştirilmesini sağlayan alanında uzmanlaşmış ekibimiz gerek üniversite kayıt işlemlerinde gerek ise vize işlemlerinde tam başarılı sonuçlar elde ederek Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinin başarısını bu alanda gözler önüne sergilemektedir.

Sizlerde Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim almak isterseniz öncelikle lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız ve aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporunun heyet onayından geçirilmiş bir şekilde tercümesinin yapılarak noter huzurunda onaylandıktan sonra kaymakamlık tarafından onaylanması istenmektedir. Bunların akabinde Euro star yurt dışı eğitim merkezi sizlere gerekli yolu gösterecektir.

Üniversitenin Konumu