Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi ; Ukrayna'nın en güzel şehirlerinden biri olan Odessa, kesinlikle ekonomisi ve ılıman iklimi ile..

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi 1910 yılında kurulup, o günden bu yana nitelikli eğitim hizmeti vermektedir. Gerek Ukrayna gerekse diğer Avrupa ülkelerindeki birçok gıda mühendisinin ve gıda alanında yetiştirmiş teknikerleri eğitimini bu köklü eğitim kurumunda almıştır. Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi hâlihazırda çatısı altında 10000 daha fazla öğrenciye eğitim sunmaktadır. Bu eğitimin niteliğini ve kalitesini anlamak için kadrosunda barındırdığı 535 profesör ve bu kadronun altında yer alan Eğitim Görevlileri ifade edilebilir. Kurumda 6 eğitim binası, modern bilgisayar salonları, modern ve Bilgisayar ortamında hizmet sunulan kütüphane, 5 adet Yurt, spor ve etkinlik salonları ve ayrıca kültür sanat etkinliklerinin yer aldığı konferans salonları belirtilebilir.

     Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi Ukrayna’nın SSCB’den ayrılmasından itibaren eğitim çıtasını daha da yükseltmek için büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Özellikle 2003 yılının baharında dördüncü akreditasyon seviyesi geçilip Bologna kriterleri benimsenmiş ve bu yönde eğitim olanağı öğrencilere sağlanmıştır. Ayrıca Hollanda Wageningen Gıda Teknolojileri Üniversitesi ile 2007 yılında yapılan anlaşma çerçevesinde Öğrenci Değişim programları ve Eğitim Görevlileri değişim uygulamaları başlatılmıştır. Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi’nde bulunan sosyal etkinlik ortamları öğrencinin sosyal hayatını keyifli geçirmesine olanak sunmaktadır. Kurum bünyesinde farklı spor dallarına ait spor merkezleri, oyun pistleri bulunmaktadır. Ayrıca tam donanımlı bilgisayar salonu, öğrenci kulüpleri ile keyifli zaman geçirmeye imkân sunulmuştur. Öğrenci kulüplerinin düzenlediği etkinlikler sayesinde boğucu eğitim ortamı keyifli hale getirilmektedir.

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi Güney Ukrayna’nın gıda alanında en seçkin ve kalifiye elemanları yetiştirmektedir. Ayrıca Yurtdışından ve Türkiye’den sayısız öğrenci gıda alanında eğitim almak için Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi’ni tercih etmektedir. Avrupa üniversiteleri Birliği üyesi olan üniversite, başarı ile mezun ettiği her öğrencisine mavi diploma ayrıcalığına hak kazandırmaktadır. Bu detay öğrencinin farklı bir Coğrafyada kariyer yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu seçkin eğitim kurumunu cazip kılan diğer bir özellikte işin ekonomik boyutudur. Günümüz Türkiye’sinde taban puanlama uygulamasının yol açtığı üniversite eğitimi karmaşası öğrencileri vakıf üniversitelerine yönlendirmektedir. Ancak bu üniversitelerin eğitim harç bedelleri göz önüne alındığı zaman öğrenci ve ailesi çıkmaza düşmektedir. Oysa Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi’nin eğitim harç bedelleri oldukça düşüktür. Öğrenci bu kadar düşük bir maliyet ile Avrupa standartlarında dünya üzerinde kabul gören bir yükseköğretim hizmeti alabilmektedir. Bu özellikte kendisini çıkmazda hisseden öğrenci için oldukça cazip bir seçenektir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı diğer Avrupa üniversiteleri gibi, Odessa Gıda Teknolojileri Akademisi ile de güçlü bağlantılara sahiptir. Bu bağlantılar sayesinde Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi’ni tercih eden öğrencilerin gerek okula kayıt aşamasında gerekse eğitim sürecinde karşılaşabilecekleri her türlü pürüz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde en sağlıklı biçimde çözülebilmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!