Kiev Tasarım Üniversitesi

Kiev Tasarım Üniversitesi

Kiev Tasarım Üniversitesi ; Tasarım çalışmalarına ilgi duyan öğrencilerimiz için,mutlaka ülkemizde sınavlara hazırlanarak, tasarım bölümlerinde eğitim alacakları şeklinde bir..

Kiev Tasarım Üniversitesi

Kiev Tasarım Üniversitesi 1 Ekim 1930 yılında kurulmuştur. Ukrayna’nın Kiev şehrinde geniş bir alanda kurulmuş olan üniversite, kampüs içerisinde pek çok akademik yapıyı da bulundurmaktadır. Uzun yıllardan beri eğitim öğretim alanında öğrencilerine hizmet vermektedir. Yaklaşık 9000 öğrenciye eğitim veren kurum, kalitesi sayesinde bu rakamı dönemden döneme arttırmaktadır.

Kiev Tasarım Üniversitesi lise mezuniyet diplomasına sahip olan her öğrenciyi bünyesine kabul etmektedir. Ayrıca lisans eğitiminin yanında lisans tamamlama ve yüksek lisans alanlarında da hizmet vermektedir. İki yıllık üniversite eğitimi alan öğrenci Kiev Tasarım Üniversitesi’ne kayıt olarak okuduğu iki yıllık bölüme uygun alan seçip eğitim düzeyini lisans derecesine tamamlayabilir. Ya da lisans mezunu olan bir öğrenci yüksek lisans yapmak isteyip akademik kariyerine yine bu üniversite sayesinde başlayabilir. Üniversitenin eğitim dili Rusça ve Ukraynacadır. Türkiye’den bu üniversiteyi tercih etmek isteyen öğrenciler Rusça ve Ukraynaca bilmedikleri için tercihlerinden vazgeçmesinler. Çünkü okulun hazırlık eğitim sistemi de mevcuttur. Hazırlık eğitiminde öğrenci okuyacağı bölümün eğitim dili ne ise o dersin dilbilgisini öğrenir. Bir sene süren hazırlık eğitimi sonunda öğrenci bölüm derslerini okuyup dinleyip anlayacak ölçüde ilerlemiş olur.

     Kiev Tasarım Üniversitesi adından da anlaşılacağı gibi tasarım, moda, teknoloji, çizim alanında eğitim vermektedir. Günümüzde ilerleyen bir yapıya sahip olan moda konusu, pek çok öğrencinin hayallerini süslemektedir. Moda alanında ilerlemek isteyen öğrenciler Kiev Tasarım Üniversitesi’ni tercih ederek hayallerine ulaşmak için bir adım atmış olacaklardır. Çünkü üniversitenin eğitim sistemi basit bir sistem olmayıp, öğrencileri de derse dâhil etme amacı taşımaktadır. Öğrencilere verilen proje, el ile çizim ve bilgisayar ortamında çizim gibi ödevler, el yatkınlığının, hangi ürün için hangi malzemelerin uygun ve estetik olacağını, öğrencinin düşünce yapısının ve düşüncelerinin somut olarak aktarılmasına yardımcı olur.

Öğrencilerin Kiev Tasarım Üniversitesi’ni tercih etme sebeplerinden bir diğeri ise, şehrin ekonomik olmasıdır. Örneğin üniversitenin yurtlarında konaklamak istemeyen öğrenciler kampüs dışında bulunan kiralık evleri de tercih edebilirler. Kiralık evlerin ücretlerinin uygun olmasının yanında ısınma sorununun olmaması da ayrı bir avantajdır. Isıtma sisteminde doğalgaz kullanılması ve doğalgaz ücretlerinin de ucuz olması öğrenciye ekstra avantaj sağlar.

     Kiev Tasarım Üniversitesi, öğrencilerine eğitim olanaklarının yanında sosyal ve kültürden alanlarda da imkânlar sağlamaktadır. Üniversite hayatının sadece dersten ibaret olmadığını savunan üniversite kurulu, spor kulüpleri, gösteri ve dans toplulukları, müzik eğitimleri, tiyatro gösterileri gibi alanlarda da öğrencilerin aktifleşmesine yardımcı olmaktadırlar. Öğrenci eğlenmek ya da boş vaktini değerlendirmek için kampüs dışına çıkmaya gerek duymadan arkadaşları ile birlikte kampüs içinde nezih ve güzel bir eğlence programı oluşturabilir. Ayrıca üniversite tarafından belli dönemlerde düzenlenen spor, dans ve oyun turnuvaları sayesinde öğrenciye eğlenceli, rahatlatıcı ve sosyal çevresinin gelişmesini sağlayan etkinlikler de düzenlemektedir.

Ukrayna Üniversiteleri Yüksek Lisans;

Ukraynalı yüksek lisans dereceleri için son başvuru tarihleri ​​yıl boyunca devam ediyor. Ukrayna’da yüksek lisans derecesi için eğitim süresi 1 ila 1.5 yıldır. Bir Ukrayna üniversitesinden yüksek lisans derecesi almak için bir lisans derecesi yeterlidir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!