Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi Ukrayna’nın en köklü yükseköğretim kurumları arasında yer almaktadır. 1930lu yıllarda kurulan üniversite ikinci dünya savaşı ve komünizm döneminin sancılı sürecinde bile eğitim sunmaya devam etmiş, sonrasında Ukrayna’nın bağımsızlığını ilan etmesinin ardından ülkenin inşaat mühendisi ve mimar ihtiyacını karşılama amacı ile bu alanda eğitim vermeye başlamıştır. Avrupa üniversiteleri birliğine üye olan kurum, Avrupa standartlarında eğitim hizmeti sunmakta ve eğitiminin kalitesi Avrupa genelinde takdir edilmektedir.

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi 4.seviye akreditasyon sistemini uygulamaktadır. Bu uygulamanın sonucunda öğrenci uygulanabilir ve pratik eğitim sistemine dâhil olmakta ve mezun olduğunda iş hayatının çarkında bocalamadan yükselişe geçebilmektedir. Öğrencinin eğitimi derslik ortamından ziyade laboratuvar ve uygulamalı olarak şantiye ortamında var olabilmekte, öğrenci bu noktada mesleğinin detaylarını gözlemlemekte ve bilgisini deneyime dönüştürme imkânına sahip olabilmektedir. Ayrıca İkinci Dünya Savaşı sonrasında yeniden yapılaşmaya giden Ukrayna’nın inşaat sektörünün ne kadar disiplinli ve sektörün gelişmelerine öncülük ettiği bilinmektedir. Ayrıca yüzyıllardan bu yana doğu Avrupa’nın mimarisi de bu alanda toplumun ne kadar titiz davrandığının da göstergesidir. Genel olarak bakıldığında Ukrayna’nın bu alanda ne kadar sağlıklı ve düzenli bir mimariye sahip olduğu görülebilir.

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi, üniversite öğrencisine sayısız avantaj sunmaktadır. Modern ve nitelikli eğitim, mavi diploma ile mezun olma, ekonomik koşullarda kaliteli eğitim alma, sosyal, kültürel, girişken ve aktif üniversite hayatının yanı sıra öğrenciye dünya görüşü katmaktadır. Çünkü Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi her yıl dünya genelinden öğrenci kabul etmektedir. Farklı ülkelerden yeni insanlarla tanışma kaynaşma imkânı bulan öğrenci, ömür boyu sürecek dostluklar ve belki de daha eğitim alıyorken iş hayatı için bağlantılar gerçekleştirebilir. Ayrıca Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi’nin eğitim sisteminde bulunan Farabi ve Erasmus gibi öğrenci değiştirme programları ile öğrenciye farklı ortamlarda bilgi alma ve kendisini ifade etme imkânı sunmaktadır. Öğrenciler böyle bir deneyim ile hayat tecrübesi kazanmaktadır.

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi ile bağlantı kurmak ve akademik eğitiminizi böylesi seçkin bir yükseköğretim kurumunda tamamlamak istiyorsanız size önerimiz nitelikli işinde uzman ve pratik çözüm üretebilen bir aracı kurum ile bağlantı kurmanız olacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzun yıllardan beri bu alanda hizmet veren köklü bir aracı kurumdur. Bu alanda hizmet sunan diğer aracı kurumlar ile mukayese edildiğinde aradaki fark göze çarpmaktadır. Öğrenci ile ilişkisini kayıt kabul işleminin tamamlanması ile sonlandırmayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrencinin eğitim aldığı süre içinde de her türlü ihtiyacında cevap verebilmekte ve olası her sorununa pratik çözüm üretilebilmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu