İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi

İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi

İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi Ukrayna’nın Güney Batı kesimlerinde yer almakta olan kaliteli bir eğitim veren tıp üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemine bakacak olursak bologna eğitim sisteminden yararlanmakta olan İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi öğrencilerine en iyi şekilde araştırma imkanları sunmaktadır. Öğrenciler ise elde ettikleri bu imkanlar dahilinde kaliteli bir şekilde çalışmalarını sürdürerek ects kredi sistemine dayalı bir şekilde bir üst sınıfa geçişlerini sağlamaktadır. Bir üst sınıfa geçmeyi başaran öğrencilerin eğitim hayatlarını şöyle bir inceleyecek olursak kayıt döneminde Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerine gelmekte olan öğrenci arkadaşlarımız için alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber en iyi şekilde sonuca ulaşmanızı sağlayan ekip arkadaşlarımız bu alanda en kısa sürede gerek Ukrayna’da eğitim vizesi işlemlerinde elde ettiği tam başarı ile gerek İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan tıp bölümlerine kayıt imkanlarında elde etmiş oldukları tam başarı ile kendilerini kanıtlamış uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bu alanda öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisini arayıp konu ile ilgili detaylı bilgi için görüşme sağlamaktayız. Bu alanda gerekli belgelerin toplanması ile beraber işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.

İvano Franskivisk Tıp Üniversitesinde lisans eğitimi görmek için ne gibi şartlar aranıyor;

  • Öncelikli olarak bir üniversitede eğitim görmek için lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Böylelikle yapacağınız çalışmalar dahilinde İvano Franskivisk Tıp Üniversitesinde tıp eğitimi alabiliyorsunuz.
  • İvano Franskivisk Tıp Üniversitesinde verimekte olan eğitim dilini biliyoruz ki Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden biri olarak çalışmalarını yürütmektedir. Bu alanda eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ileri düzeyde bir akıcı aksana sahip bilgiye sahipseniz doğurdan lisans eğitimi sürecine başlayabiliyorsunuz fakat bu üç dilden en az bir tanesi için akıcı bir aksana sahip bir şekilde bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak sizden istenilmekte olan şey konu ile ilgili bir yıllık hazırlık eğitimi almanızdır. Bu eğitimi alabilmek için de yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Böylelikle lisans eğitimi alabilmek için hazırlık eğitimi sürecine girecek öğrencilerimiz arasında yaş farkının çok fazla olmamasını sağlamak ve daha verimli bir şekilde eğitim vermeyi temel hedef olarak görmektedir.
  • İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek ve Ukrayna vizesi işlemleri için sağlıklı olmanız gerekmektedir. Yani aids olmamanız gerekmektedir. Bu işlemin başvuru tarihinden en fazla iki ay içerisinde yapılması gerekiyor. Dolayısı ile sağlık bakanlığına bağlı bir kuruluşta heyet raporuna tabii tutulmanız gerekmektedir. Bu alanda heyetten çıkacak sonuçlar neticesinde raporunuzun sağlıklı yani olumlu olması durumunda raporunuzun tercüme edilerek noter huzurunda onaylatılması gerekmektedir. Ayrıca bu onay ile beraber raporunuzun kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekmetedir. Bu çalışmalar dahilinde en iyi şekilde İvano Franskivisk Tıp Üniversitesinde eğitim görebilmek için sizlere Euro star yurt dışı eğitim merkezi ekip arkadaşlarımız gerekli bilgileri sunacaktır.

Sizler’de gerekli belgeleri en kısa süre içerisinde toparlayarak İvano Franskivisk Tıp Üniversitesinde eğitim görecek olan öğrencimiz için çalışmaları hızlandırmak amacı ile bizlere bu belgeleri getirmelisiniz. Bu alanda öğrencimiz İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi dahilinde mezun olması ile beraber yurdumuza geri döndüğünde yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik neticesinde çalışmalarını sürdürebilecektir. Dilerse bir poliklinik açarak dilerse sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda çalışarak nezih bir yaşam şartlarına ulaşacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu