Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

Ukrayna’nın Kharkiv şehrinde yer alan Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde iyi bir teknik eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda bir lise diplomasına sahip olduğunuzu düşünürsek aids olmadığınızı gösterek sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşundan heyet onayında bir rapor ile beraber bu raporun tercüme edilmiş bir şekilde noter huzurunda onaylanması ve bu raporun aynı zamanda kaymakamlık tarafından onaylanması istenmektedir.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini öğrencinin tercih etmesi beklenmektedir. Bu üç dilden biri ile ilgili olarak öğrenci ileri düzeyde aksana sahip kaliteli bir bilgiye sahip ise doğrudan lisans eğitimi için Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile beraber çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğer öğrenci Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden biri ile ilgili olarak iyi derecede bilgiye sahip değil ise öğrencimizi öncelike bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitimi süreci bekliyor. Bu süreç içerisinde öğrencimize bologna eğitim sistemi ile beraber iyi bir yabancı dil eğitimi ve genel anlamda teknik derslerin eğitimi verilmektedir. Öğrencimiz eğitim gördüğü dil ile beraber ileri düzeyde akıcı bir aksana sahip olacak bir şekilde yabancı dil bilgisini geliştirme imkanına sahip olacaktır.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak öncelikli olarak bu eğitim sisteminde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekten ziyade ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalogları çok daha güçlü bir hal almasını sağlayacak şekilde geliştirmek temel prensip olarak bilinmektedir.

Harkov Ulusal Uzay  ve Havacılık Üniversitesi Eğitim

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu eğitim sürecinde öğrencinin gerek araştırmalar yaparak konu ile ilgili olarak bilgi kazanması gerek ise projelendirme ve uygulama çalışmaları ile beraber öğrencinin konuya olan hakimiyetinin çok daha iyi seviyelere getirilmesi sağlanmaktadır. Bu alanda öğrencilerimiz en iyi şekilde alt yapıya sahip olan Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde yer alan imkanlardan faydalanabilmektedir.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin araştırma konularını üniversitemiz bünyesinde barınmakta olan çok geniş bir arşive sahip araştırma kütüphanesinde ya da yine aynı şekilde üniversitemiz bünyesinde yer almakta olan teknolojik donanım bakımından oldukça iyi imkanlara sahip bir bilgisayar laboratuvarında gerekli araştırmaların yapılması sağlanmaktadır. Bu alanda eğitim görmekte olan öğrencilerimiz tercih ettikleri bölümler ile ilgili olarak en iyi şekilde eğitilmeye özen gösterilmektedir.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesinde alınacak olan hazırlık eğitimi ile beraber iyi bir seviyede yabancı dile sahip olan öğrencilerimiz aynı zamanda Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi bünyesinde alacakları lisans eğitimi ile beraber kaliteli bir şekilde eğitileceklerinden dolayı bu alanda yapacakları çalışmalarda en iyi şekilde çalışmalarını sürdürebilmeleri için gerekli olan bütün imkanlar üniversitemiz tarafından sağlanmaktadır. Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için dilerseler üniversitemiz dahilinde yer alan yurtlarda konaklama imkanına sahip olabildikleri gibi dilerseler üniversitemize yakın evlerlde arkadaşları ile beraber konaklama imkanına sahip olabilirler ya da yapacakları sözleşmeler dahilinde bir aile yanında belirli şartlar ve sorumluluklar çerçevesinde yaşama imkanına sahip olabilecektir.

Sizde Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu