Ukrayna Üniversitelerinden Türkiyeye Yatay Geçiş

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiyeye Yatay Geçiş

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiyeye yatay geçiş : Ukrayna Üniversiteleri'nde eğitim alan öğrencilerimiz, ülkemizde bir fakülteden, diğer ..

Ukrayna Üniversiteler inden Türkiyeye Yatay Geçiş

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiyeye Yatay Geçiş ; Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim almakta iken Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler kolay bir şekilde Türkiye’de kendi bölümünde eğitim alma imkanına sahip oluyor. Ukrayna Üniversiteleri’nde örgün öğretimde eğitim alan öğrenciler tüm dünya ülkelerine geçiş yapma hakkına sahiptir. Üniversite eğitimi devam eden öğrenciler devam ettiği bölüme yatay geçiş yapabileceği gibi başka bölümlere de yatay geçiş yapma imkanı yakalamaktadır.

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş yapmak isteyen öğrenciler hazırlık eğitimini tamamladıktan ve birinci sınıfı bitirdikten sonra Türkiye’deki üniversitelere yatay geçiş yapabilmektedir. Birinci sınıfı tamamlayan öğrenciler kendi alanıyla ilgili Türkiye’de baraj puanı ya da baraj puanının üzerinde bir puan almalıdır. Bu şartları taşıyan öğrenciler Ukrayna Üniversiteleri’ne geçiş yapma hakkına sahip olmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri tüm dünyada geçerli olan Bachelor düzeyinde akrediteli ve kredili diploma vermektedir. Bu sayede Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim alan öğrenciler dünyanın her yerinde kendine iş bulma fırsatına sahip olmaktadır.

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş yapmak isteyen öğrenciler hazırlık eğitimini tamamladıktan ve 1. Sınıfı bitirdikten sonra yatay geçiş yaparak Türkiye’de eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır.

Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna Üniversiteleri’nde ilk yıl hazırlık eğitiminin tamamlanması yatay geçiş yapabilmenin öncelikli koşulları arasında yer almaktadır. Kaliteli bir hazırlık eğitimi sunan Ukrayna Üniversiteleri sayesinde yabancı dil eğitimi almakla kalmıyor kendinizi de geliştirme fırsatına sahip oluyorsunuz. Ukrayna Üniversiteleri’nde Ukraynaca ve Rusça dil eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimini tamamlamak için sınava girilmesi gerekmektedir. Hazırlık sınavını geçen öğrenciler birinci sınıftan başlayarak bölüm eğitimi almaktadır.

Birini sınıfa geçen ve bölüm eğitimi almaya başlayan öğrenciler Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş yapma imkanına sahip olmak için birinci sınıfı tamamlaması gerekmektedir. Birinci sınıfı tamamlamış ve ikinci sınıfa geçmeye hak kazanmış öğrenciler Ukrayna Üniversiteleri’nde Türkiye’ye yatay geçiş yapabilme hakkına sahip olmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim almaya başlayan istediği üniversiteye yatay geçiş yapma fırsatına sahiptir. Bu sebeple Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim almaya devam etmek istemeyen öğrenciler 1. Sınıfı bitirdikten sonra ilgili ülkeye yatay geçiş yapmak için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş yapmak isteyen öğrenciler yatay geçiş ile ilgili merak ettiği tüm soruları öğrenebilmek için Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bürosunu ziyaret edebilir. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını bulabileceğiniz Euro Star Yurtdışı Eğitim danışmanlığı sizleri bekliyor. Sizlerde Ukrayna Üniversiteleri’nden Türkiye’ye yatay geçiş yapmak istiyorsanız zaman kaybetmeden Eurostar’a uğrayın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!