Harkov Ekonomi Üniversitesi

Harkov Ekonomi Üniversitesi

Harkov Şehri'nde bulunan Harkov Ekonomi Üniversitesi, ülkenin ve Avrupa'nın en önemli ekonomi okullarından biridir. Ekonomi çalışmaları ve hukuk eğitimi.

Harkov Ekonomi Üniversitesi

Harkov Ekonomi Üniversitesi (KHNUE), Doğu Ukrayna’daki ekonomi eğitimi veren en büyük üniversitedir. Üniversite lisans öğrencisi, uzman ve Ekonomi Bölümü yüksek lisans öğrencilerine eğitim vermektedir. 4. Akreditasyon düzeyi, Üniversiteye yabancı ülkeler için öğrenci yetiştirme hakkı sağlamaktadır. Bu alanda verilmekte olan eğitimler ile beraber öğrenciler kaliteli bir şekilde lisans eğitimi almaktadır. Öğretim kadrosu 722 personelden oluşmaktadır. Bunlar 53 Bilim Doktoru, Profesör ve Akademisyen, 363 Bilim Adayı ve Doçent Doktor’dur. Üniversite 1930 yılında kurulmuş olup, kuruluşundan bu zamana kadar Üniversite’nin Ekonomi Bölümü’nde Ukrayna ve diğer ülkelerden gelen 50.000 uzman mezun olmuştur. Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca olarak verilmekte olmakla beraber eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgiye sahipseniz sizi doğrudan Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilidne tercih etmiş olduğunuz bölüm ile ilgili olarak lisans eğitimi süreci bekliyor olmaktadır. Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz yapacağınız çalışmalar ile beraber iyi bir hazırlık eğitimi süresine tabii tutulacaksınız ve tercih etmiş olduğunuz dil ile ilgili olarak alanında uzman eğitmenlerden yabancı dil eğitimi alacağınız bir yıllık bir süreçte bologna eğitim sistemi ile beraber temel dersler ve dil eğitimi verilecektir.

Harkov üniversitesinde ilk yıl hazırlık eğitimi verilir.

Hazırlık Fakültesi öğrencilere aşağıdaki olanakları sağlamaktadır;

 • Matematik ve Ukraynaca bilgilerini geliştirmek;
 • Matematik ve Ukraynaca giriş sınavlarına hazırlamak;
 • Ekonominin temellerini öğrenmek;
 • PC’de çalışma alışkanlığını öğrenmek;
 • Üniversite giriş sınavları gibi kabul edilen final sınavları sonucuna sahip olmak.
 • Hazırlık Bölümü

Harkov Ekonomi Üniversitesi 8 tane fakülte 34 tane anabilim dalı ile yüksek öğretimde Ukrayna’nın en gelişmiş üniversitelerinden birisidir. Öğretim faaliyetini gerçekleştirmek için gerekli tüm donanıma sahip olan Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde iyi bir teknik lisans eğitimi almak için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber konulara tam hakimiyet sağlayabileceğiniz bologna eğitim sistemi sürecinden geçirilerek Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde mezun olacaksınız.

Laboratuarlar, bilgisayar sınıfları, kütüphaneleri, spor kompleksleri ile tam bir eğitim yuvası haline gelmiş olan Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde sizlerde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeler ile beraber öğrencilerine gerekli hizmeti sunmakta olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi personelinden konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgiye ulaşabilirsiniz. Ekonomistlerin derin bilgi ve deneyimlerinden sık sık yararlanan, ülkenin endüstriyel işletme ve kuruluşlarının politikalarını göz önünde bulunduran ve modern teknoloji bilgilerini kullanana eğitim sistemi ile yüksek ekonomistler yetiştirmeyi amaçlamaktadırlar.

Şimdi Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bir bakalım;

 • Ekonomi ve Hukuk Bölümü
 • Ekonomi ve Bilişim Bölümü
 • Pazarlama ve Yönetim Bölümü
 • Uluslar arası Ekonomik ilişkiler Bölümü
 • Muhasebe Yönetimi ve Denetim Bölümü
 • Finans Bölümü
 • Ekonomi ve İşletme Yönetimi Bölümü
 • Yönetim ve idarecilik Bölümü
 • Bilgisayar bilimi Bölümü
 • Basım ve Yayıncılık Bölümü
 • Turizm Bölümü
 • Turizm Yönetimi Bölümü

 

Sizde bu bölümlerden birini tercih ederek iyi bir eğitim sürecinde kaliteli bir şekilde çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda sizlere gerekli teknik desteği sağlayacak olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi telefonu olan 0212 244 66 00 numaralı hattı arayarak konu ile ilgili bilgi sahibi olabilir gerekli evrakların temin edilmesi ile beraber alanında uzman ekibimiz tarafından gerekli işlemlerin sağlanması gözlemlenebilir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!