Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi ; Dil eğitimlerine ilgi duyan ve bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerimize, sınavsız olarak ve ...

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi 1865 yılında Ukrayna’nın Kiev şehrinde eğitim hizmeti sunmaya başlamıştır. Çarlık Rusya’sı zamanın da en hızlı başarı çıtasını yükselten kurum olarak tarihe geçen seçkin eğitim kurumu, 2. dünya savaşının zorlu koşullarında bile eğitim vermeye devam etmiştir. Birçok başarıya imza atan kurum tarihi incelendiğinde 1965 yılında hizmet ödülüne layık görüldüğü fark edilmektedir. Ayrıca 2000 yılında ulusal statü ödülü yine Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’ne verilmiştir. 2002 yılında almış olduğu şeref ödülünün yanı sıra ülkenin eğitim bakanlığı tarafından da en başarılı eğitim kurumu olarak seçilmiştir.

Tarihi böylesi şeref ödülleri ile dolu olan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi günümüzde eğitim ayrıcalığını sadece Ukraynalı gençler ile kısıtlamamakta, yurtdışından da öğrenci kabul etmektedir. Kabul ettiği her öğrencinin üzerine aynı titizlik ile yaklaşan kurum, tam ve yarı burslar ile öğrencinin eğitim hayatını daha da cazip kılmaya maddi sıkıntılarından zihnini kurtarmaya devam etmektedir.

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi eğitim kadrosu incelendiği zaman kendi alanında isim yapmış profesör ve doçentlere yer verildiği fark edilmektedir. Seçkin bir akademik kadroya sahip olan üniversitede eğitim, bu bilim adamlarının kontrolünde özveri ile gerçekleşmektedir. 2002 yılında 4. seviye akreditasyon aşamasının geçilip Bologna kriterlerinin benimsendiği kurumda öğrencinin uygulanabilir ve iş hayatında değerlendirme imkânı bulabileceği bilgi ile donatılması esas amaçtır. Bu özelliği Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’ne olan ilgiyi bir kat daha arttırmaktadır. Diğer taraftan Avrupa Üniversiteleri birliği üyesi olan üniversite mavi diploma ile mezun vermektedir. Öğrenci bu kadar başarılı ve özverili bir eğitimden geçip mezun olduğunda, tüm dünya üzerinde kabul gören diploma sahibi olabilmektedir.

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversite’sinin yurtdışından bu kadar talep görmesinin diğer bir nedeni eğitim giderlerinin oldukça düşük olmasıdır. Herhangi bir Avrupa üniversitesinde aynı nitelikte eğitim almak oldukça yüksek maliyet gerektiriyorken, Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversite’sinin eğitim harç bedelleri oldukça cüzi miktarda tutulmaktadır. Ayrıca öğrencinin ulaşım, konaklama, yeme içme gibi giderleri de birçok Avrupa şehrinden çok daha makul düzeydedir.

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın gerçekleştirmiş olduğu güçlü bağlantılar sayesinde Türkiye’den öğrenci kabul edilmektedir. Eurostar ile bağlantı kuran ve bu köklü eğitim kurumunda akademik eğitim almak isteyen öğrencinin bölüm seçiminden kayıt kabul aşamasındaki yazışmalarına, evrak takibinden pasaport ve yolculuk seçimine kadar her türlü sorununa en makul çözüm üretilmektedir.  Sıradan yurtdışı danışmanlık kurumlarından çok daha farklı iş disiplinine sahip olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, öğrencinin sadece kayıt aşamasında yanında yer almamaktadır. Öğrenci eğitime başladığı andan mezuniyetine kadar oluşabilecek her türlü aksaklık ve problem Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı tarafından en sağlıklı biçimde çözülmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!