Harkov Üniversitesi

Harkov Üniversitesi

Üniversite sınavı stresini yaşamadan okumak mı istiyorsunuz? Kaliteli bir eğitim sürecinden mi geçmek istiyorsunu? Sosyal ortamları bol miktarda olsun rahatca eğlenelim aynı zamanda sağlamda bir bölüm bitirelim. Yurt dışında eğitim görelim, yabancı dil öğrenip yabancı öğrenciler ile arkadaşlık edinelim bunların yanı sıra okuyacağımız okulda öyle standart olmasın kaliteli olsun diyorsanız ;

Ukraynanın Harkov şehrinde yer alan Harkov Üniversitesinden bahseder gibi olduğunuzun farkına varmış bulunuyoruz. Harkov Üniversitesinde sosyal ve spor anlamında basketbol, voleybol, yüzme, judo samba Triatlon ve ağır sporlar gibi sportif faaliyetlerini rahat bir şekilde yapabileceğiniz nehiz bir ortam oluşturulmuş durumunda.

Harkov Üniversitesi temelleri 1804 yılına dayanan bir üniversitedir ve Unesco tarafından tescillenmiş bir üniversitedir. Eğitim kalitelerini ise vermiş oldukları Bologna eğitiminden anlayabiliriz.

Blogna eğitimi nedir?  Bologna eğitimi öğrenci ve öğretmen arasında geçmektedir. Bu eğitim süreci örencinin var olan bilgiyi almasından ziyade var olan bilgiyi alıp kullanmasına yöneliktir. Öğrenciyi alıcı konumunda öğretmeni ise verici konumunda olmaktan çıkartmış olan bir eğitim sistemidir. Bologna eğitim sistemine göre öğrenci alacağı konu başlığına uygun olmak üzere bir takım araştırmalar, bir takım röpörtajlar, bazı sunumlar ve konusuna uygun birde uygulama hazırlamaya yönelik bir eğitim sisteminden geçirilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede öğrencinin daha kaliteli bir eğitim alacağını düşünmekte olan sistem ciddi anlamda işe yarar elde edilebilir net sonuçlar vermiş olduğundan dolayı dünyamızda var olan üniversite kurumları arasında yaygın bir şekilde uygulanmaya çalışılmaktadır. Harkov Üniversitesinde okumakta olan kişilerin Bologna eğitim sürecine tabi tutuluyor olması durumu bu alanda eğitim görecek kişilerin diğerlerine oranla daha şanslı olduğunu göstermektedir.

Üniversite tercihi ederken dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise yıllarca çalışarak hakkınız olan diplomayı almanız durumunda elde edeceğiniz diplomanın nerelerde geçerlilik kazandığını bilmeniz gerekmektedir. Yıllarca çalış çabala sınıfları başarı ile geç ve sonunda öğren ki bu diploma benim ülkemde geçerli değil imiş.. Bu durum insanın canını yeterince sıkmaya yeterli. Fakat hal böyle olunca yapmanız gereken en önemli şey kısa bir araştırmadan geçirerek çalışmalarınızı sürdürmeniz olacaktır. Mesela Harkov Üniversitesinden elde edeceğiniz bir diplomanın ülkemiz eğitim sistemine göre, yök’de yani yüksek öğretim kurumunda denklik sistemine göre geçerliliği bulunmaktadır. Hal böyle olunca öğrenciler için ideal bir fırsat olan Harkov Üniversitesi öğrencilerin başlıca tercih edebileceği üniversiteler arasında gelmektedir.

Harkov Üniversitesinde bir çok ülkeden insan bir araya gelerek belli bir eğitim düzeyinden geçirilmektedir. Dolayısı ile arada hem eğitim göreceksiniz hemde yabancı dilinizi geliştirme imkanı sahibi olacaksınız. Bu süreçte geçireceğiniz 4 yıllık akademik takvimde tabiri caizse yabancı dilinizi su gibi akıcı bir kıvama getirmek sizin elinizde olacaktır. Yurt dışında eğitim almak herkesin istediği fakat ulaşamadığı bir konumdur. Bir işe alınacak personelin daima en iyi olması istenir. En önemliside onu diğerlerinden ayıran bir takmım özelliklerinin olması beklenir. Kişi eğer bu tip özelliklere sahip ise diğerlerinden farklı olduğu için tercih edilir. Siz yabancı bir ülkede Unesco tarafından tescil edilmiş ve temelleri 1804 yılına dayanan bir eğitim kurumundan mezun olduysanız diğerlerine oranlar daima ön planda tutulacaksınız demektir. Düşünsenize bir patron gözünden; Neden personel alımı yapıyor? Çünkü ihtiyacı var.. Peki ne istiyor? En verimli çalışabileceği en iyi kişiyi istiyor.. Peki ne arıyor? Daima diğerlerinden üstün bir bilgi birikimi olsun teknik anlamda kendini sürekli yenilemeye hazır olsun ister. Sizde lise veya dengi bir okuldan mezun olduysanız bizimle 0212 244 66 00 numaralı telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu