Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi

Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi

Kiev Ulusal Metalürji Üniversitesi Ukrayna’nın en köklü eğitim kurumudur.1800lü yılların başında kurulan üniversite bölgenin geçirdiği en sancılı dönemlerde bile eğitimini sürdürmüş ve mezun vermeye devam etmiştir. Kiev Ulusal Metalürji Ünivesitesi eğitim sistemi 4. akreditasyon seviyesindedir. Ayrıca bu seviyenin aşılmasının ardından Bologna sözleşmesine uyumlu eğitim hizmeti sunmanın eşiğindedir.

Günümüzde metalürji alanında kalifiye eleman açığını kapatmak üzere büyük bir özveri ile hizmet veren Kiev Ulusal Metalürji Üniversitesi dünya genelinde çalışmalar sürdürmektedir. Amerika Birleşik Devletleri bilim adamlarının gözetiminde ve Finlandiya, Almanya, İsveç, İtalya, Japonya, Moldovya ve Rusya ile yapılan sözleşmeler neticesinde kurulan birliklerde etkin rol oynamaktadır. Ayrıca NMETAUA adlı uluslararası bilimsel metalürji topluluğunun hazırladığı müfredatı eğitim sistemine dâhil eden Kiev Ulusal Metalürji Üniversitesi söz konusu alanda tüm dünyanın yakından takip ettiği eğitim kurumu olmayı da başarmıştır.

Kiev Ulusal Metalürji Üniversitesi’nde günümüzde 20000 öğrenci lisans eğitimi almaktadır. Ayrıca 175 öğrenci yüksek lisans eğitimi için yine bu köklü kurumun çatısı altında eğitim almayı tercih etmiştir. Bunun yanı sıra NMETAUA topluluğu dâhilinde 10 doktora öğrencisi tezlerini Kiev Ulusal Metalürji Üniversitesi’nde hazırlamaktadır. Kurumun içinde görev alan öğretim kadrosu incelendiğinde yüzde 14 profesör bulunduğu görülmektedir. Aynı zamanda doçent ve akademisyenlerin büyük bölümü hem Ukrayna hem de dünya üzerinde güçlü topluluklara üyelik yapmaktadır. Bu kadar donanımlı bir eğitim kadrosuna sahip olan Kiev Ulusal Metalürji Üniversitesi her yıl başarılı mezunlar vermektedir. Mezunların başarı ortalaması incelendiğinde dünya genelinde sıralamaların üstlerinde olduğu fark edilebilmektedir.

    Kiev Ulusal Metalürji Üniversitesi fiziksel açıdan da üniversite öğrencisinin taleplerini karşılayabilecek niteliktedir. kampüs içinde 7 tam zamanlı fakültede eğitim sağlanmaktadır. Teknik binaların yanı sıra spor sahaları öğrenci kulüpleri bilgisayar destekli kütüphane bilgisayar salonu cafe ve açık hava tiyatrosu mevcuttur. Engelli öğrencileri için hazırlanmış eğitim merkezi yabancı öğrenciler merkezi ve 5 adet yurt bulunmaktadır.

Kiev Ulusal Metalürji Üniversitesi’nde öğrencinin metal ve cevher ile olan ilişkisi sadece kâğıt üzerinde kalmayıp birebir uygulamalı eğitim olanağı sunulmaktadır. Öğrenci ders saatlerinin büyük bölümünü laboratuvar ortamında ya da metalürji atölyesinde tamamlamakta, cevhere hâkim olmayı öğrenmektedir. Bu uygulama sayesinde iş hayatına atılan genç birey bocalama evresi yaşamadan kendisini ve bilgisini ifade etme imkânı bulabilmektedir.

Kiev Ulusal Metalürji Üniversitesi’nde metalürji eğitimi almayı hedefliyor ancak nasıl bir yol haritası takip edeceğinizi bilemiyorsanız, size önerebileceğimiz tek adres Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olacaktır. Diğer Avrupa üniversiteleri gibi Kiev Ulusal Metalürji Üniversitesi ile güçlü bağlantıları olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı okula kabul sürecinde ve sonrasında yanınızda yer almakta, danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Şöyle ki, pasaport işlemlerinden ulaşım tercihinize ve konaklama sorununa kadar her ihtiyaç duyduğunuzda çözüm üretmekte ve konforlu bir eğitim süreci geçirmenizi sağlamaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu