Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi ; Ukrayna Üniversiteleri eğitimlerini alan öğrenciler isterlerse diğer Avrupa ülkelerinde yer alan...

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Kharkov, Ukrayna’nın en büyük ikinci şehridir ve aynı zamanda ülkenin en eski üniversitelerinden birine sahiptir. 1572 yılında kurulan Kharkov Üniversitesi, Ukrayna’daki en eski ikinci üniversitedir. Yazar Mykola Leontovych de dahil olmak üzere birçok ünlü Ukraynalı üniversitede okudu. Üniversitenin ana kampüsündeki mimari, dünyanın en güzellerinden bazılarıdır.

Kharkov Üniversitesi 1572’de kurulmuştur ve Ukrayna’nın en eski ikinci üniversitesidir. Daha önce Kharkov İmparatorluk Üniversitesi olarak adlandırıldı ve daha sonra Kiev Üniversitesi’nden bağımsız hale geldi. Ana kampüsteki her bina benzersiz ve zariftir; Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biridir. Yaşından dolayı birçok uzman, Kharkof Üniversitesi’nin mimarisinin dünyanın en güzellerinden biri olduğu konusunda hemfikirdir.

Ukraynalı bir yazar ve şair olan Mykola Leontovych; ve ünlü bir Ukraynalı şair, ressam ve politik aktivist olan Taras Shevchenko. Bu prestijli geçmişlerden birçok öğrenci, güçlü bir edebi geleneğe sahip olduğu için bu üniversiteye devam etmektedir. Şair Oleksiy Vasylyovych Pysarenko ve oyun yazarı Mykhailo Khivchyna dahil olmak üzere birçok yazar bu üniversiteden çıkmıştır. Kharkov’un edebi sahnesi, bu şehirden birçok yetenekli yazar geldiğinden beri gelişti.

Kharkov Üniversitesi’nin mimarisi dünyanın en güzellerinden. Bina tasarımları o kadar benzersiz ki, başka hiçbir yerde onlar gibi bir tane bulamazsınız. Bu kampüsteki en güzel binalardan bazıları saat kulesi, neoklasik kütüphane, neoklasik konferans salonu, neoklasik oditoryumlar ve üniversite spor salonlarıdır. Bu binaların her biri 100 yıldan daha eski ama daha dün inşaattan çıkmış gibi görünüyor.

Kharkov Üniversitesi, yaşı ve ünlü mezunlar üssü nedeniyle Avrupa’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Aynı zamanda 1572’de kurulması nedeniyle Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biridir ve onu Avrupa’nın da en eski üniversitelerinden biri yapmaktadır. Kharkov ayrıca Mykola Leontovych, Taras Shevchenko, Mykhailo Khivchyna ve ünlü Ukraynalı oyun yazarı ve senarist Oleh Lukashenka gibi birçok yetenekli yazar ve şaire de ev sahipliği yapıyor. Bunlar, başarılı olmak için fedakarlık yapmaya istekliyseler, her yerden ne kadar büyük yeteneklerin geldiğine dair sadece birkaç örnek.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!