Dnepropetrovsk Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Dnepropetrovsk Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi 1918 yılında kurulmuş ve zaman içinde günün ihtiyaçlarını karşılama amacı ile hizmet alanını değiştirerek günümüzdeki son halini almış eğitim kurumlarından biridir. Kurum, ikinci dünya savaşı sırasında bölgede yaşanılan buhranlı günlerde öğrencilerin önemli bir kısmının cepheye gönüllü gitmesi ve kalanlarında tahliye edilmesi sebebi ile bir müddet eğitime ara vermiştir. Sonrasında bölgedeki komünizm yaşamında yine ihtiyaç duyulan bir yüksek eğitim kurumu haline gelen Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi komünizmin dağılması ve Ukrayna’nın bağımsızlığını ilan etmesinin ardından çalışmalarına daha da hız vermiştir.

Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi, gerek uluslararası hukuk gerekse uluslararası ekonomi alanında başarılı çalışmalara ve atılımlara da ev sahipliği yapmaktadır. Bu alanda Avrupa’nın yükselen değeri olarak gösterilen kurum ülke içinden ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrenci kabul etmektedir. Rusça ve Ukraynaca eğitim verilen kurumda yabancı öğrencilerin adaptasyon sorunu yaşamamaları için hazırlık eğitim süreci işlemektedir.

Bu süreçte öğrencinin alacağı eğitime uyum sağlaması asıl amaçtır. 4. seviyede akreditasyon sisteminin geçerli olduğu Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi uygulanabilir eğitim sistemini benimsemektedir. Yani öğrenci sadece kâğıt üzerinde eğitim almaz, bunun yerine modern teknolojik ve deneyimleme imkânı bulduğu bilgi ile hayata hazırlanır. Kurum bünyesindeki öğretim görevlileri incelendiği zaman her birinin kendi alanında başarıya ulaşmış donanımlı ve modern dünya görüşüne sahip bilim adamları olduğu gözlemlenmektedir.

Yönetimde yer alan profesör ve doçentlerin birçok unvan ve ödül ile mükâfatlandırıldığı Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi her yıl birçok bilimsel etkinliği de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca konum açısından da bilimsel gelişmelere yakın olan üniversite öğrencileri Avrupa’nın farklı noktalarındaki bilimsel etkinlilere de katılma imkânı bulmaktadır.

Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi kampüsü sosyal hayatı incelendiğinde öğrencinin hayalini kurduğu aktif bir sosyal hayat geçirmesine elverişli olduğu görülmektedir. Gerek spor salonları gerekse konser ve etkinlik salonlarına sahip olan kurumda farklı öğrenci kulüplerinde öğrencilerin buluşma noktası niteliğindedir.  Öğrenci kulüpleri ile işbirliği içinde olan okul yönetimi her türlü etkinlik için bu kulüpleri desteklemekte ve uygun zemin hazırlamaktadır.

Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi’ni bu kadar cazip kılan diğer bir özelliği de cüzi eğitim harç bedelleri ve ekonomik hayatın bu kadar ucuz olmasıdır. Öğrenci dünya standartlarında üniversite eğitimini çok düşük bir maliyet ile karşılayabilmekte ve konforlu bir öğrencilik hayatı geçirebilmektedir.

     Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak diyoruz ki; siz de hayallerinize yön vereceğiniz adresin Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi olduğunu düşünüyorsanız hiç zaman kaybetmeyin bizim ile iletişime geçin. Okul ile yazışmalarınızdan bölüm seçiminize kayıt kabul işlemlerinden konaklama ve ulaşım tercihinize kadar her konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yardımcınız olsun, siz hayallerini odaklanın.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu