Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi ile amaçladığınız ekonomi eğitimini alabilirsiniz. Lise eğitimlerinizi, düz lise, Anadolu lisesi ya da meslek..

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi 1992 yılında Ukrayna’nın Kiev şehrinde kurulmuş yüksek eğitim kurumlarından birisidir. Bu kadar genç bir eğitim kurumu oluşu hizmet heyecanının diri tutulmasında etkili olmaktadır. Bu sebeple kısa süre içinde başarı çıtasını yükselten üniversite, 2002 yılında 4. seviye akreditasyon aşamasını geçip Bologna kriterleri ile eğitim hizmeti vermeye başlamıştır.  Günümüzde küreselleşen dünya düzenine ayak uyduran bu kurum artık 40 farklı ülkeden öğrenci kabul etmektedir.  Yabancı öğrencilerin uyum sürecini hızlandırmak ve genç beyinleri olabildiğince hızlı biçimde iş hayatına hazırlamak amacı ile hazırlık eğitimi uygulaması eğitime dâhil edilmiştir.

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi saygın ve kendi alanında başarılı çalışmalara imza atmış bilim adamlarına ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim alan öğrencileri bilgi birikimine sahip profesör ve doçentlerin kontrolünde bilgi ışığı ile aydınlatmakta ve gelecekteki iş hayatına donanımlı biçimde hazırlanmaktadır. Bologna kriterleri uygulanan kurumda uygulanabilir ve pratik eğitim temel kuraldır. Öğrencinin eğitim hayatından iş hayatına geçiş süresinde adaptasyon sorunu yaşamaması için en elverişli eğitim sistemi olarak gösterilen Bologna kriterleri, eğitimin açık hava uygulamaları, laboratuvar ve atölye uygulamaları ile eğitim sağlanmaktadır. Diğer taraftan öğrencinin kendisini ifade edebilmesinin önünü açma amacı ile birçok etkinlik konferans panel ve seminerlere de yine Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi ev sahipliği yapmaktadır.

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi gerek eğitime verilen destek nedeni ile gerekse Ukrayna’nın genel olarak içinde bulunduğu ekonomik koşullar göz önüne alınarak eğitim harç bedellerini olabildiğince düşük seviyede uygulamaktadır. Yıllık harç bedelleri iki taksitte ödenebilmekte ve öğrenci bu konuda maddi sıkıntı yaşamamaktadır. Tüm Ukrayna genelinde kendisini hissettiren eğitime destek uygulaması neticesinde birçok burs ve öğrenci yardımı yerli ve yabancı öğrencilerin hayatını kolaylaştırmaktadır.

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi’nin yurtdışından bu kadar çok öğrencinin ilgisini çekmesinin diğer bir nedeni ise mavi diploma imkânına sahip oluşudur. Öğrencinin tam donanımlı olarak eğitimin tamamlamasının ardından elde edeceği mavi diploma dünya genelinde kabul görmekte aynı zamanda YÖK Kurumu da mavi diplomayı kabul etmektedir.

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen öğrenciler taban puan uygulamasından muaf tutulmaktadır. Öğrenci adayının lise eğitimini başarı ile bitirmesi ve 25 yaş altı olması bu seçkin ve eğitim alanında zirveyi zorlayan ayrıcalıklı eğitim kurumuna kabul için yeterli görülmektedir.

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi’nde böylesi ayrıcalıklı bir eğitim programının parçası olmak isteyen öğrencilere bu noktada en büyük destek Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı tarafından verilmektedir. Kendi alanında en başarılı kurum olarak ifade edilen Eurostar öğrencinin okul seçiminden bölüm tercihine, kayıt kabul yazışmalarından pasaport ve konaklama sorununa kadar makul seçenekler sunabilmekte ve eğitim süresince olabilecek her türlü pürüz ve sorun Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı tarafından verilmektedir.

Ukrayna Üniversiteleri Yüksek Lisans;

Ukraynalı yüksek lisans dereceleri için son başvuru tarihleri ​​yıl boyunca devam ediyor. Ukrayna’da yüksek lisans derecesi için eğitim süresi 1 ila 1.5 yıldır. Bir Ukrayna üniversitesinden yüksek lisans derecesi almak için bir lisans derecesi yeterlidir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!