Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi,  1989 yılında sosyal bilimler alanında eğitim hizmeti sunma amacıyla kurulan yıllar İçinde değişim göstererek Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi olarak ünvanı değiştirmiştir. Kurulduğu günden bu yana eğitim standardında olumlu değişim yaşayan üniversite, son hali ile gerek Ukrayna’nın, gerekse tüm Avrupa’nın gözdesi olma niteliği taşımaktadır.

    Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi son yıllardaki dünya değişimi çerçevesinde artık yurt dışından da öğrenci kabul etmektedir. Rusça eğitim verilen kurumdan öğrencilerin sağlıklı eğitim alması amacıyla 10 aylık bir hazırlık eğitimi öngörülmektedir. Hazırlık eğitiminin başarı ile tamamlayan öğrenciler tercih ettiği alanda eğitim alma hakkına sahiptir. Taban puanlama uygulamasının muaf tutulduğu eğitim düzeninde öğrencinin pratik, uygulanabilir ve kariyer hayatında değerlendirebilecek bir eğitim alabilmesi esas kuraldır. Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi hem fiziksel koşulları hem de eğitimi standardı ile öğrencilere gelecek vaat etmektedir.

Kabul ettiği her öğrenci aynı titiz çalışma ile eğitimini tamamlamakta, donanımlı ve bilgi birikimi sahibi profesörler, doçentler ve öğretim görevlileri ışığında eğitim hayatını bitirmektedir. Bologna kriterlerine sahip olan eğitim düzeni içerisinde öğrencinin derslik ortamından ziyade atölye uygulama ve laboratuvar ortamında eğitilmesi, ayrıca bilgilerini değerlendirebileceği yerel ve uluslararası konferans, seminer, panel ve etkinliklerde yer almasına zemin hazırlanmaktadır. Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi‘nin diğer bir özelliği de mavi diploma verme hakkı sahibi olmasıdır. Bu özellik ile başarıyla mezun olan her öğrenci mavi diploma sahibi olabilir ve istediği bir coğrafyada, istediği ortamda kariyer hayatına yön verebilir.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi‘nde eğitim almak amacında olan öğrencilere bu noktada en büyük destek Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından verilmektedir. Kendi alanında zirveyi temsil eden Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, öğrencinin Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi‘ne kayıt kabul aşamaları ve eğitim sürecinde tam destek sağlanmaktadır. Sadece evrak alışverişi olarak algılanmayan bu çerçevede, öğrencinin eğitim sürecinde yaşayabileceği her türlü sorununa olumlu çözüm üretilebilmektedir. Şöyle ki öğrencinin pasaport işlemlerinden ulaşım seçimine konaklama ihtiyacından orada oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı Eurostar desteğini arkasında hissedebilmekte ve tüm dikkatini eğitimine odaklayabilmektedir.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi’nin avantajları sadece eğitim olanakları sınırlı değildir. Öğrenci bu süreçte kendisini sosyal yönden de geliştirme imkânına sahip olur. Kampüs ve Kiev’de yer alan öğrenci kulüpleri, spor kulüpleri ve kültürel faaliyetler ile farklı coğrafyadan arkadaş edinirken, geleceği için güçlü bağlantılar da gerçekleştirebilir. Ayrıca öğrenci değişim programları Erasmus ve Farabi gibi uygulamalar ile yurt dışına açılmanın bir sonraki adımını daha öğrencilik yıllarında gerçekleştirebilir. Farklı ortamlarda kendisini ve bilgisini değerlendirme imkânı yakalar. Tüm bu ayrıntılar bir araya geldiğinde öğrenci adayının geleceğine olumlu yönde şekil vermesine etkili rol oynar.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu