Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi, klasik tıp disiplinlerini, modern tıp eğitimleri ile birleştiren son derece önemli bir tıp okuludur.

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi 1916 yılında kurulmuş ve zaman içinde farklı isimler altında hizmet veremeye devam etmiştir. Hizmet kalitesinden sapmayan üniversite, Avrupa’da tıp alanında gerçekleşen birçok olumlu gelişmenin merkezi olma durumundadır. Kurum içinde günümüzde uygulanan eğitim sistemi incelendiğinde yenilikçi modern ve uygulanabilir eğitim sistemi olduğu ve dünyadaki gelişmelerin takip edildiği görülmektedir.

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi hâlihazırda 649 akademisyen ile hizmet vermektedir. Bir tanesi Ukrayna tıp bilimleri onursal üyesi olan 9 profesör,98 doçent ve 359 doktor eğitim sunmaktadır. Ayrıca mesleğe kabul aşamasında birçok akademisyen adayı da yine bu köklü kurumun hizmet ateşini körüklemektedir. Bunlar dışında 110 personele sahip olan kurum, gelişmeleri halk ile paylaşmak adına iki adet aylık dergiye sahibidir.

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi tıp alanında bilimsel gelişmelerin beşiği niteliğindedir. 4. seviye akreditasyon uygulamasına sahip olan kurum içinde öğrencinin uygulanabilir pratik bilgi ile hazırlanması esas amaçtır. Bu yüzden öğrencinin bilgisini pratik olarak değerlendirmesine olanak sağlanır. Çoğu zaman klinik ortamında tamamlanan eğitimler akademisyenlerin gözetiminde geçekleşir. Bu mesleğe gönül vermiş öğretim görevlileri öğrencilerin hepsine aynı hassasiyet ile yaklaşırken geleceğin tıp adamlarının yoluna ışık tutmaktadır.

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi mavi diploma uygulaması dâhilindedir. Dünya genelinde kabul edilen mavi diploma Türkiye’de de YÖK Kurumu tarafından da tanınmaktadır. Bu ayrıcalık öğrencinin özgüven sahibi olmasına olanak sağlayıp başka ülkelerde de iş aramasına imkân tanımaktadır. Öğrenci geleceğinden kaygı duymadan eğitim aldığı için başarı çıtası da doğal olarak yükselmektedir. Diğer taraftan Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi öğrenci değişimi ve staj programları ile öğrencinin her ortamda bilgisini ifade edebilmesine olanak sunmakta öğrenci bu doğrultuda eğitim aldığında iş hayatına daha yüksek özgüven ile başlayabilmektedir.

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi’ni bu kadar cazip kılan diğer bir ayrıntı da eğitim harç bedellerinin çok düşük oluşudur. Avrupa’nın diğer tıp üniversiteleri ile mukayese edildiğinde bu detay göze çarpmaktadır. Ayrıca Ukrayna ekonomisinin henüz toparlanma sürecinde oluşu yaşam giderlerinin çok düşük seviyede olmasına etkilidir. Öğrenci çok düşük bir bütçe ile Avrupa ülkesinde köklü bir eğitim kurumundan tıp eğitimi alabilecek ve sosyal açıdan her aktiviteye katılabilecektir. Yeme içme ulaşım konaklama gibi temel ihtiyaçları çok küçük bir maliyet ile karşılayabilecektir. Üstelik Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birisinde hayatının en güzel dönemini geçirme fırsatı yakalayabilecektir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın dünyanın farklı bölgelerinde üniversite ile bağlantısı olduğu gibi Dnepropetrovsk Tıp Üniversitesi ile de bağlantı halindedir. Bu seçkin eğitim kurumunda eğitim almak isteyen öğrencilerin çalması gereken kapı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olacaktır. Konusunda uzman personeli ve yıllarını bu alanda geçirmiş olmanın getirdiği deneyim sayesinde kayıt kabul işlemleri, sağlıklı ve hızlı biçimde gerçekleştirilecektir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!