Ukrayna'da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Ukraynada Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Ukraynada Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi ; Öğrencilerimiz, lisans eğitimlerinde olduğu gibi, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de

Ukraynada Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Ukrayna üniversiteleri sadece lisans eğitiminde eğitim vermekle kalmıyor siz değerleri öğrencilerimize doktora ve yüksek lisans yapma imkanı sunuyor. Hayal ettiğiniz yüksek lisans ve doktora eğitimini Ukrayna’da bulabileceksiniz. Bilim imkanları açısından oldukça gelişmiş olan Ukrayna’da doktora ve yüksek lisans başvurusu yapan öğrenciler bölümlerine göre ilgili üniversitelerde hemen eğitim almaya başlamaktadır.

Ukrayna yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen tüm öğrencilere kapılarını aralıyor. Yüksek lisans ve doktora eğitimi Ukrayna’da Rusça, İngilizce ve Ukraynaca verilmektedir. Yüksek lisans ve doktora eğitimini İngilizce olarak almak isteyen öğrencilerin dil seviyesinin upper-intermediate olması halinde bölümlere doğrudan geçiş yapma imkanı sunulmaktadır. Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi almaya karar veren öğrencilerin dil seviyesi oldukça önemlidir. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler yüksek lisans ve doktora eğitimi öncesi hazırlık eğitimi almaları gerekebilmektedir. Bir yıllık hazırlık eğitiminin ardından bölümlere geçiş yapma fırsatı yakalamaktadırlar.

Yüksek lisans ve doktora başvurusu yapacak öğrenciler için öncelikle üniversiteler transkriptini istemektedir. Transkriptiniz incelendikten sonra bölümlere geçiş imkanı sunulmaktadır. Sözle bölümlerde bilim sınavı gerçekleştirilmemekle birlikte teknik bölümlerde bilim sınavı yapılabilmektedir.

Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi ortalama 1.5 yıl ile 2 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Ancak yüksek lisans ve doktora eğitiminin süresi bölüme ve üniversiteye göre farklılıklar göstermektedir. Ukrayna Üniversiteleri’nde doktora ve yüksek lisans yapacak öğrencilerin diploma derecesi kabul aşamasında önem arz etmemektedir.

Ukraynada Yüksek Lisans Ve Doktora Başvurusu

Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi için başvurular haziran ve eylül ayları arasında gerçekleştirilmektedir. Ukrayna Üniversitelerinin yüksek lisans ve doktora ücretleri bölüme ve hangi dilde eğitim aldığına göre farklılıklar göstermektedir. Doktora süresi Ukrayna üniversitelerinde 3 ile 5 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler ağırlıklı olarak Rusça dilinde eğitim almaktadır. Yüksek lisans ve doktora bölümlerinden mezun olan öğrenciler diplomalarına denklik alma şansına sahiptir. Pek çok imkan sunan Ukrayna Üniversiteleri yüksek lisans ve doktora öğrencileri için pek çok avantaj sunmaktadır.

Sizlerde Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi almak istiyorsanız size bir telefon kadar uzaklıkta olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizleri bekliyor. Sizlerin her konuda yanınızda olan Eurostar eğitim danışmanlığı firması sizler için en kaliteli ve en cazip yüksek lisans ve doktora programlarını belirliyor. Kontenjanlar dolmadan yüksek lisans ve doktora başvurusu yapmak isteyen öğrencileri ofisimize bekliyoruz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!