Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde Avrupa eğitim müfredatı ile beraber kaliteli bir eğitim sürecinde tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak şunu belirtmeliyim ki üniversite sınavı stresi yaşamanıza gerek yok yatta bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenizede gerek yoktur. Bu alanda yapmanız gereken tek şey başarılı bir şekilde eğitim görmek için Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek sizin için gerekli bilgileri öğrenmek olacaktır.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca olarak bilinmektedir. Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak iyi derecede bir bilgiye sahipseniz sizi Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde lisans eğitimi bekliyor olacaktır. Tercih edeceğiniz bölüm doğrultusunda doğrudan eğitim görmeye başlayacaksınız. Fakat bu üç dilden biri ile ilgili olarak bilgiye sahip değilseniz bir yıllık hazırlık eğitimi ile bu açığı kapatma imkanına sahip olacaksınız.

Bir öğrenci adayı yurt dışında eğitim imkanını tercih etmesinin öncelikli sebebi olarak şunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz ki öğrencimizin bu alanda alacağı eğitim bologna eğitim sisteminin köklü bir şekilde alt yapısına sahip olduğu Ukrayna ve bu alanda kaliteli bir tıp eğitimi süreci geçireceksiniz.

Elde edeceğiniz diploma ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu yani yök dahilinde denklik sistemi ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde yer alan her yerde lisans eğitimi görmüş olduğunuz mesleğiniz ile ilgili olarak dilerseniz kendi iş yerinizi açarak çalışma hayatına atılabilir dilerseniz bir başka iş veren ile anlaşma yaparak çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Eğitim

Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde kaliteli bir eğitimden geçirilmiş bir vaziyette eğitim alma imkanına sahip olacaksınız. Dolayısı ile yapacağınız çalımalarda en iyi şekilde bilgi birikimine sahip olacaksınız. Bologna eğitim sistemi ile beraber ekip çalışmasına yatkın, araştırmacı ruhuna sahip, elde ettiğiniz bilgilerin testini sağlayabilen, projelendirme ve uygulama çalışmalarında bulunabilen bir kişi olacaksınız.

Bologna eğitim sistemi ile ilgili olarak bilgi verecek olursak bu alanda yapılmakta olan çalışmalarda öğrencinin sadece pasif bir alıcı ya da öğretmenin sadece bir verici olarak görülmesinden ise öğrenci ve öğretmenin arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlamak temel prensipler arasında yer almaktadır. Bologna eğitim sistemi dahilinde yapılan çalışmalarda öğrenci konuları araştırarak sentezlmekte elde ettiği yazılı ve görsel dökümanlar ile beraber bir proje ya da uygulama çalışması hazırlamakta ve bu işlemleri kendi tercih ettiği ekip arkadaşları ile beraber yapabilmektedir.

Dolayısı ile öğrenci bu alandaki çalışmalarında en iyi şekilde kaynak tercihini yapmaktadır. Dilerse yapacağı araştırmalarda Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde yer alan araştırma kütüphanelerini tercih edebilir ya da dilerse Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahildne yer alan teknolojik donanım bakımından çok iyi konumda olan bilgisayar laboratuvarlarında ilgili konuya dair araştırma çalışmalarını sürdürebilir.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitim ile beraber öğrenciler alanında en iyi şekilde yetiştirilmektedir. Buna şöyle devam edebiliriz NI Pirogov, VA Karavaev, NM Volkovich, doktorlar VP Zrakiv, FGYanovsky, patologlar GN Minkh ve VK Vysokovych, anatomist AP Valter, hijyenistine VA Subotin gibi dünya çapında ün yapmış bilim adamları bu üniversitenin kurucularındandır.

Fakültenin ilk dekanı, bölüm cerrahi kliniği başkanı, kurucusu ve başkanı, Profesör Karavaev VA Fakültesi gelişimine büyük emek sarf etmiştir. Dolayısı ile bu kişiler Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitimin önemini gözler önüne sermeye yetmektedir. Sizde bu alanda kaliteli bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefonadn bize ulaşabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu