Harkov Tıp Üniversitesi

Harkov Tıp Üniversitesi

Harkov Tıp Üniversitesi Ukrayna sınırları içerisinde yer alan çağdaş bir eğitim şartları altında eğitim hizmetleri sunan uluslar arası üniversiteler birliğinin üyesi konumunda yer alan ve belki de en önemlisi de UNESCO tarafından tescillenmiş bir yapıttır. Harkov Tıp Üniversitesini bir öğrenci olarak ne maksatla tercih etmelisiniz ya da ne için Harkov Tıp Üniversitesinde eğitim görmelisiniz diye konumuza bakacak olursak;

Harkov Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitim ülkemiz şartlarındaki yüksek öğretim kurumu olan YÖK ile eş değer tutulmaktadır. Dolayısı ile Ukrayna’da alacağınız eğitim neticesinde YÖK denkliğinden dolayı ülkemizde çok rahat bir şekilde iş bulma imkânına sahip olacaksınız.

Eğitim sistemi olarak konumuza bakacak olursak bir birinden uzman eğitim personelinin bulunuyor olması sebebi ile kaliteli bir eğitim alacaksınız. Almış olacağınız eğitim seviyesi sayesinde tıbbi anlamda üstün bilgiler ile donatılmış olacaksınız.

ini güzel kılan bir başka önemli etken ise üniversite bünyesinde verilmekte olan eğitim seviyesinden dolayı yapılan araştırmalar ve uygulamalardan dolayı daha akılda kalıcı bir şekilde çalışma sağlamış olacaksınız. Gerek uygulamalar, gerek araştırmalar, gerek ise yapacağınız sunumlardan dolayı bir çok anlamda bilgili olacağınız için uygulamalar yapacağınız için daha akılda kalıcı bir çalışma evresi geçireceksiniz.

Harkov Tıp Üniversitesinde yurt dışından bir çok öğrenci arkadaş katılacağından dolayı sizler de bu alanda gerek fiziki binası ile gerek ise içeriğindeki üstün teknolojik çalışma ürünlerinin bulunması ve araştırma laboratuarları ile rahat bir şekilde araştırma sağlayabileceksiniz. Fiziki binası içeriğinde bulunan spor merkezi sayesinde sporsal aktivitelerde bulunabilirsiniz. Ayrıca spor kampı, video ses cihazları ile donatılmış üstün teknolojisi bulunan modern klinik merkezleri ve hastanesi ile beraber öğrencilerine hizmet vermektedir.

Harkov Tıp Üniversitesi Eğitim

Harkov Tıp Üniversitesi bünyesinde barındırdığı 7000’den fazla öğrenciden dolayı oluşabilecek arkadaşlık ortamı ve eğitim şartları çeşitlilik sağlanmaktadır. Öğrenciler arası bilgi alışverişi sayesinde uygulanmakta olan Bologna eğitim sistemi dolayısı ile öğrenciler bir üst sınıfa geçebilmek amacı ile çalışmalarını hızlı ve aktif bir şekilde gruplandırılmış bir şekilde yapmalarının sağlanması ve bir üst sınıfa geçebilmek amacı ile sadece eğitim görmek değil aynı zamanda sunumlar hazırlamak zorunda ve araştırmalar yapmak zorunda aynı zamanda bu araştırma ve sunumları hazırlamak içinde bir takım uygulama faaliyetlerini hazırladıkları için eğitim seviyesinde üst sıralara taşımaktadırlar.

Harkov Tıp Üniversitesinde bulunan bölümlere şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki diş hekimliği bölümü, pediatri bölümü, labatatuar bölümü, radyoloji bölümü, hemşirelik bölümü ve genel tıp gibi alanlar mevcut bulunmaktadır. Öğrencilerin tercih ettikleri bölümler doğrultusunda uygun derslerin açılması sağlanmaktadır. Bir çok yabancı uyruklu öğrenci olduğundan dolayı da öncelikle belirli bir dil eğitimden geçirilmekte olan öğrenciler akabinde uygun gruplar halinde eğitim seviyesinde çalışmaları sağlanmaktadır.

Sizde Harkov Tıp Üniversitesinde güzel bir eğitim görmek isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu konuda yılların vermiş olduğu üstün tecrübemiz ile sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı belirterekten Harkov Tıp Üniversitesinin ülkemiz şartlarındaki eğitim seviyesine oranlar ülkemizden bol miktarda öğrenci transferi yapmakta olduğumuzu söyleyebiliriz.

Daha kaliteli ve çağdaş bir eğitim alarak sizlerde bu alandaki çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Bunun yanı sıra tek yapmanız gereken üniversite sınavına girerek 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayıp detaylı bilgi alarak dilerseniz ofislerimize gelerek kayıt işlemlerini yapabiliriz. Bu alandaki çalışmalarımızın yürütülmesinde sizlerinde daha kaliteli bir eğitim almanız maksadı ile birlikte bir çalışma yürütmemiz mümkün olacaktır. Çağdaş bir eğitim seviyesi için Kharkiv üniversitesi sizlere kapılarını aralamış bulunuyor..!

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu