Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi ; Öğrenciler için yurtdışı eğitim olanakları her geçen gün daha önemli hale geliyor. Bazıları üniversite sınav stresi ile uğraşmadan yalnızca lise...

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Öğrenciler için yurtdışı eğitim olanakları her geçen gün daha önemli hale geliyor. Bazıları üniversite sınav stresi ile uğraşmadan yalnızca lise diploması ile farklı ülkelerde okumak hayali kurarken bazıları lisans tamamlama ve yüksek lisans programları için yurtdışına gitme özlemi çekiyor. Çünkü yeni nesil yurtdışında eğitim almanın kariyerleri için ne kadar önemli bir fırsat olduğunun farkında. Üniversite ortamlarındaki konaklama, güvenlik, kayıt işlemleri de kolayca sağlandığında artık geriye endişe edilecek hiçbir şey kalmıyor. Evet, Harkov son yıllarda sunduğu yüksek eğitim kalitesi ile tüm dünya öğrencilerinin talep gösterdiği ülkelerin başında yer alıyor. Ülkedeki ekonomik yaşam koşulları, üniversite kayıtlarının lise diploması ile sunulması da bu taleplerin artmasında büyük öneme sahip. Harkov Ekonomi ve hukuk üniversitesi Ukrayna’nın eğitim düzeyi en yüksek ve dünya sıralamalarında yerini alan üniversitesidir.

Harkov üniversiteleri Hukuk eğitim olanakları ise gerçekten hukuk eğitimi hayali kuranlar için önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Ülkede dünya sıralamalarında üst sıralarda yer alan üniversitelerinde hep istediğiniz ekonomi hukuk bölümünde okumak için artık önünüzde hiçbir engel yok. Hem teorik hem de uygulamalı olarak verilen dersler için uluslararası alanda eğitim veren akademisyen ve profesörler görev almaktadır. Dünyanın kabul ettiği ve denklik belgesinin verildiği üniversiteler Ukrayna’da özel ve devlet üniversiteleri olmak üzere iki şekilde veriliyor. Harkov üniversitesinde hukuk eğitimleri Rusça ve İngilizce dillerinde veriliyor. Böylece her iki dili de eğitim sonunda ana diliniz gibi öğrenme imkânına sahip oluyorsunuz.  Kayıt işlemleri, orada kalacağınız yerin önceden ayarlanması, pasaport ve ulaşım başta olmak üzere gidişinizin sorunsuz olması için Euro star yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasından profesyonel hizmet alabilirsiniz. Hayalinizdeki meslek eğer avukatlık, hakimlik ve savcılık ise okumanız gereken bölümde hukuktur. Ülkemizde hukuk okumak için bir dizi sınavdan geçmek ve yeterli puanı almak gerekiyor. Ancak Harkov Türkçe hukuk eğitimi için lise not ortalamanızın ve lise diplomanızın olması yeterli.

HARKOV EKONOMİ VE HUKUK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

Ülke yaşam koşulları bakımından ucuz olduğu gibi eğitimde de oldukça uygun fiyatlı harç ve eğitim ücretleri sunuluyor. Aile bütçenizi zorlamayacak fiyatlarla yurtdışı eğitim amacınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ülkede İngilizce veya Rusça dilini de eğitim süresince ana diliniz gibi konuşacağınız için kariyeriniz için ekstra bir avantajınız olacaktır. Farklı ülkelerden gelen binlerce öğrenci ile birlikte eğitim almak ve yaşamak ise öğrencilere hayata dair beklentilerinden daha fazla artı getirecektir. Olaylara farklı ve doğru yaklaşımlarla çözüm önerileri getirirken çok insandan çok şey öğrenme olanağına sahip olacaksınız. Bazen kötü olaylar bile insana iyiyi fark ettirmektedir. Ancak daha hızlı öğrenerek mücadele etmeyi öğrenmenin zevki bir başka olacaktır. Hukuk bölümünde okuyan bir öğrenci istediği ülkede KPSS veya farklı sınavlara girme zorunluluğu olmadan hemen kendi alanında işe başlayabilir. Özellikle avukatlar kısa süren bir staj döneminden sonra ister ofis açabilir isterlerse devlet veya özel kurumlarda diplomaları ile hemen mesleklerine başlayabilirler. Öğrendikleri dil ise onların dünyanın birçok ülkesinde işe girmelerini kolaylaştıracaktır.

Harkov ekonomi ve hukuk üniversitesinde farklı bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Ekonomi bilişim, yönetim ve idarecilik bölümü, bilgisayar bilimi, pazarlama ve yönetim bölümü, turizm yönetimi bölümü eğitim alabileceğiniz bölümlerden bazılarıdır. Bu bölümlerde lisans eğitimi alabilir veya üniversite eğitimi için lise diploması ile başvurabilirsiniz. Kalacağınız yerden tüm resmi evrak hazırlıklarına ve kayıt işlemlerine kadar ülkeye gitmeden önce yapılması gerekiyor. Sizin adınıza Euro star her şeyi hazırlıyor ve size yalnızca valizinizi alıp gitmek kalıyor.

2 YILLIK ADALET MESLEK YÜKSEK OKULU MEZUNLARI AKTS İLE 3.SINIFTAN EĞİTİME DEVAM EDEBİLMEKTEDİRLER

Hukuk  Fakultesi  2000$
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları  2000$
İş Yönetimi ve sigortacılık  2000$
Bankacılık  2000$

Hukuk Fakültesi’ne Dikey Geçiş İmkanından Kimler Faydalanabilir ?

  1. Adalet Meslek Yüksek Okulu
  2. Kamu Yönetimi
  3. Polis Meslek Yüksek Okulu
  4. Polis Akademisi

Bu Bölümlerden Mezunlar Eurostar’ın  Anlaşmalı Üniversiteleri’nde Ukrayna’da Hukuk Fakültesinde Akts İle Geçiş Yapabilirler.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!