Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi bünyesinde iyi bir teknik eğitim görmek isterseniz bu alanda eğitim görmek için üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok, üniversite sınavına girmenizede gerek yok. Aranan bazı özellikler var. Bu özelliklerin en başında gelen lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bir lise diplomasına sahipseniz eğer doğrudan 0212 244 66 00 numarasını arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisini arayarak konu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Odessa Ulusal Teknik Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz sağlıklı olmanız gerekiyor.

Aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporunu, sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşu bünyesinde yer alan heyet tarafından onaylanmış bir şekilde noter huzurunda onay almış olmasını sağlamanız gerekmektedir ve bunun yanı sıra elde edeceğiniz bu sağlık raporunun aynı zamanda kaymakamlık tarafından da onay almış olması gerekmektedir. Bu raporlar dahilinde yapacağınız çalışmalarınızda Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan, alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımız tarafından gerekli çalışmalar uygulanacaktır ve bu çalışmalar doğrultusunda en kısa sürede Ukrayna’da eğitim için bir vizeye sahip olacaksınız bunun dışında ise Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlerden seçtiğiniz bölümde üniversite sınavı stresini yaşamadan üniversite sınavına girme gereği duymadan iyi bir şekilde çalışmalarınızı sürdürebileceksiniz.

Bu doğrultuda yapacağınız çalışmalar ile beraber sizlerde Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğitim sürecine tabii tutulacaksınız.

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dolayısı ile yer alan bölümlere şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki teknik eğitim bakımından en fazla öğrencinin işine yarayacak bölümlere yer verilmiş durumdadır..

Ulusal Odessa Teknik Üniversitesi Fakültesi ve Bölümler;

  • İşletme, Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Enstitüsü
  • Elektromekanik ve Enerji Enstitüsü
  • Enerji ve Bilgisayar Entegre Yönetim Sistemleri Enstitüsü
  • Bilgisayar Sistemleri Enstitüsü
  • Makine Mühendisliği Enstitüsü
  • Radyo ve Telekomünikasyon Enstitüsü
  • Kimyasal Teknoloji Fakültesi
  • Edebiyat Fakültesi
  • Otomobil Enstitüsü
  • Alman Eğitim Araştırma Enstitüsü

Öğrencimiz yukarıda yazmış olduğumuz bölümlerden birinde eğitim görmek istediği takdirde yazmış olduğumuz şartları yerine getimiş durumda ise yani lise ya da lise dengi bir okuldan diplomaya sahip, yirmi beş yaşından küçük ve sağlığı yerinde ise bu bölümlerden bir tanesinde eğitim görme imkanına sahip olacaktır.

Dolayısı ile öğrencimiz bu alanda yapacağı çalışmalarda bologna eğitim sistemi ile beraber bir üniversite hayatı süreceğinden dolayı kaliteli bir yaşam süreci ilerleyen dönemlerde onu bekliyor olacaktır. Bu işlemler daima öğrencimizin yararına olacak şekilde düzenlenmiş bulunmaktadır.

Ulusal Odessa Teknik Üniversitesi Ukrayna’nın sanayi, ticaret ve turizm bakımından en önemli paya sahip en büyük üçüncü şehri olan Odessa kentinde yer almaktadır. Öğrencimiz burada dilerse aile yanında kalabiliyor ve dil eğitimini sürekli olarak geliştirme imkanına sahip olabiliyor bunun yanı sıra aileler ile yapacağı sözleşmeler dahilinde belirli bir hak ve sorumluluklara sahip olabilyor ya da öğrencimiz dilerse Ulusal Odessa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan öğrenci yurtlarında konaklama imkanına sahip olabildiği gibi dilerse arkdaşları ile beraber bir ev kiralayarak Ulusal Odessa Teknik Üniversitesi yakınlarında bir yerde konaklama imkanına sahip olabiliyor.

Sizde Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Ulusal Odessa Teknik Üniversitesinde çağdaş bir yaşam için önemli bir adım atabilirsiniz. Bunun için öncelikle 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşın..

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu