Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Kökleri uzun yıllara uzanan okulları ile dikkat çeken Ukrayna'nın, bu şekilde önemli üniversitelerinden biri de Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi..

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’nin temelleri 1900 yılında yüksek telgraf mekaniği derslerin eğitimi altından Odessa’ da açılmıştır. 1929 yılında yüksek elektroteknik okulu olarak hazırlanan kurum, Odessa Politeknik Enstitüsü’nün elektronik bölümü olarak hizmet vermeye devam etmiştir. Yıllar İçinde Rusya yönetiminden yaşanılan çalkantılı dönem içinde birçok farklı isim altında eğitime devam eden kurum, SSCB’nin dağılmasının ardından Ukrayna’nın bağımsızlığını ilan etmesi ile birlikte Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi olarak eğitim vermeye başladı. Kurumdan Telekomünikasyon bilim dalı altında farklı alanlarda Eğitim hizmet sunulmakta olup, bu alanda kariyer hedefleyen öğrencilere nitelikli eğitim hizmetin sağlanmaktadır.

     Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’nde 5 ayrı ana bölümden eğitim verilmekte, öğrenciler hazırlık eğitimine ihtiyaç duyduğu takdirde hazırlık eğitimi de bir yıl süresince verilmektedir. Kurumda mevcut olan bölümlerde eğitim sunulmakta her bölümün kendi altında farklı eğitim sistemleri de uygulanmaktadır öğrencinin eğitim aldığı bölüm ile ilgili ayrıntıları algılaması sağlanmaktadır.

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’nin avantajları sıralanacak olursa telekomünikasyona ilgi duyan öğrenciler için diğer Avrupa üniversitelerinden çok daha nitelikli eğitim hizmeti alınmaktadır. Bu kadar nitelikli eğitim hizmetinin eğitim harç bedelleri de oldukça düşük düzeyde tutulmaktadır. Ayrıca Ukrayna yönetiminin eğitime verdiği önem göz önünde bulundurulduğunda, öğrenci bu kadar donanımlı ve kapsamlı bir eğitimi bu kadar düşük bir maliyetle Elde edebilmesi dikkat çekmektedir.

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’nin bünyesinde yer alan öğrencinin sosyal aktivitelerine olanak sağlayabilecek spor kulüpleri, öğrenci kulüpleri, Kütüphanesi, bilgisayar Salonu, kültür merkezleri, sinema salonları ve konferans salonları da öğrencinin hizmetine sunulmaktadır.

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’nin diğer ilgi çeken özelliği de taban puan uygulamasından muaf tutulmasıdır. Ayrıca öğrenci Bologna kriterlerinin tabi tutulduğu bir eğitim sürecinden geçmekte ve eğitimini başarıyla tamamladığında mavi diploma ile mezun edilmektedir. Telekomünikasyon alanında dünya genelinde gerçekleştirilen bir top birçok bilimsel çalışma ivedilik ile eğitim programlarına dâhil edilmekte, öğrencinin bu bilimsel gelişmelerden faydalanması ve dünya Telekomünikasyon biliminden ayrılmaması asıl hedeftir.

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’nin tercih edecek öğrencilerin bu noktada yapacağı en mantıklı seçim Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kurmak olacaktır. Dünyanın farklı bölgelerindeki eğitim kurumları ile olduğu gibi Odessa ulusal Telekomünikasyon Akademisi ile gerçekleştirilen başarılı bağlantılar sayesinde, Euro Star öğrencinin Bu aşamada ihtiyaç duyabileceğin her türlü bilgi birikimine sahip bulunmaktadır. Gerek okula kayıt kabul aşamasında gerekse eğitim sürecinde öğrencinin her türlü evrak hazırlığı sağlıklı ve hızlı bir biçimde tamamlanmaktadır. Yine Eurostar bünyesinde yer alan bilgi birikimi sahibi uzman personel ile öğrencinin pasaport işlemleri, ulaşım işlemleri ve konaklama işlemlerine de en sağlıklı çözümler üretilmektedir. Bu açıdan bakıldığında Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’ni tercih edecek öğrencinin Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kurması en mantıklısı tercih olacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!