Donetsk Turizm ve İşletme Üniversitesi

Donetsk Turizm ve İşletme Üniversitesi

Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi 1930’lu yıllarda kurulmuştur. O zamanın ihtiyacını karşılamaya yeterli alt yapı ile hizmete başlayan üniversite, zaman içinde kendisini geliştirmiş ve günümüzde turizm ve işletme alanında hizmet sunmaya devam etmektedir. Üniversite zaman içinde başarılı çalışmalara imza atmış ve bilimsel gelişmelerde büyük rol oynamıştır.

Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi, Avrupa Üniversiteleri Birliği üyesi olması ve Unesco tarafından hazırlanan taslak ile koruma altına alınan Avrupa üniversiteleri arasında yer alması bakımından sunduğu eğitim hizmeti de denetleme altındandır. Bu bakımda üniversitenin eğitimi, Avrupa genelinde kabul görmekte ve mezun olanlara verdiği diploma da tanınmaktadır. 4. seviye akreditasyon sisteminin başarı ile uygulandığı kurumda öğrencinin pratik ve günümüz koşullarında değerlendirebileceği modern eğitim sistemlerinin ışığında eğitim aldığı bilinmektedir. Öğrencinin bilgisinin sınıf ortamında kâğıt üzerinde kalmaması açısından açık hava uygulamaları, turizm mekânlarında davranış ve tutum, işletme yönetimleri ve atölye çalışmalarına ağırlık verilmekte ve genç beynin bilgisini deneyime dönüştürmesi sağlanmaktadır.

     Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi tüm bilimsel gelişmelerin merkezinde olması açısından öğrencinin aktif bir üniversite eğitimi almasına zemin hazırlar. Bilimsel alanda birçok konferans, panel, seminer, fuar gibi etkinliklere ulaşılabilir olmak öğrencinin eğitim aldığı alanda yeniliklere ve araştırmalara tanık olması anlamına gelir ki, bu gibi ortamlarda kendisini tanıtma imkânı yakalayabilir.

Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi öğrencinin aktif ve hareketli bir ortamda eğitim almasını hedeflemektedir. Bu yüzden öğrencinin zihnini boşaltması ve eğlenceli bir üniversite hayatı geçirmesine zemin hazırlanır. Açık ve kapalı spor salonları, konser salonları, öğrenci aktivite ve spor kulüpleri, farklı etkinlikler ile öğrencinin sosyalleşmesinde etkilidir. Ayrıca öğrenci kulüpleri ile iletişim halinde olan okul yönetimi yapılacak organizasyon ve etkinliklere yardımcı olmakta okul yılının belli dönemlerinde Donetsk sosyal hayatının gözdesi haline gelmektedir.

     Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi öğrencinin ekonomik açıdan konforlu üniversite hayatı yaşaması açısından en doğru seçimdir. Üniversitenin eğitim harç bedelleri oldukça düşük olup öğrenci konaklama ve ulaşım giderleri de bir hayli aşağı değerdedir. Öğrenci günlük hayatında ihtiyaç duyabileceği her şeye çok düşük bir bütçe ile sahip olabilir. Ayrıca Ukrayna’nın genel olarak birçok Avrupa ülkesi ve Türkiye’den ucuz yaşam koşulları sunan bir ülke olduğunu bu noktada hatırlatmakta yarar var.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, diğer birçok Avrupa üniversitesi ile olduğu gibi Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi ile de bağlantı halindedir ve iki kurum arasında anlaşma bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibat kuran öğrencinin hızlı ve güvenilir biçimde kayıt işlemleri gerçekleştirilir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında sektörün yıldızı olarak ifade edilen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrencinin okula kabul işlemlerinde ve öğrencinin konaklama ihtiyacının karşılanmasında tercih edilecek ilk aracı kurumdur.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu