Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev ekonomi üniversitesi, ekonomi eğitimlerinizi almak için gerçekten çok önemli bir kurum. eurostar tecrübesiyle sizde bu kaliteli..

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kaliteli bir eğitim anlayışının daima ön planda tutulmakta olduğu Kiev Ekonomi Üniversitesinde Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğunu eklememizde fayda olacaktır. Peki bologna eğitim sistemi nedir ne değildir? Ya da bu alanda ne kadar bilgiye sahibiz. Bologna eğitim sisteminde öğretmen ve öğrenci arasında iletişim kuvvetli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu sistmede öğrencinin daima araştırmacı bir kişilik olması sağlanmaktadır.

Bu sayede öğrenci almış olduğu konu başlığı ile ilgili olarak Kiev Ekonomi Üniversitesi bünyesinde bulunan çok geniş bir kütüphanesinde yaklaşık olarak 400.000 üzerinde kitaba sahip olan bu kütüphanede aradıklarının neredeyse tamamına ulaşabilmektedir. Bu kütüphanenin yetersiz olabileceği alanlarda ise teknolojik donanımının oldukça yüksek olduğu sistem içerisinde öğrenci almış olduğu konu ile ilgili detaylı bir araştırma yaparak konuya ait bilgilere sahip olduktan sonra ekip arkadaşları ile beraber yapacakları uygulama ile ilgili ön olarak bilgilerin depolanması ya da bilgilerin taslak halinde arşivlenmesi sağlanmaktadır. Bu sistem sayesinde öğrenciler kendi bilgilerini sınarken aynı zamanda yapacakları uygulama için ön bilgileri toparlamış olmaktadırlar.

Öğrencilerin eğitim görecekleri Kiev Ekonomi Üniversitesinde öncelikle bir yıllık bir hazırlık eğitimi sürecinden geçirilmeleri sağlanmaktadır. Kiev Ekonomi Üniversitesinde hazırlık eğitimi için ayrılmış olan bu süre zarfında öğrenciler yabancı dil eğitiminden geçirilmekte ve konulara karşı tam hakimiyetin sağlanabilmesi için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Bir yıllık bir eğitim süreci boyunca yapılacak çalışmalara karşılık öğrencinin bu alanda oldukça iyi bir bilgi birikimine ve akıcı bir yabancı dile sahip olması muhtemel olacaktır. Yeteli bir seviyeye gelindiği düşünülmekte olan öğrenciler bir üst sınıf olan seviyeye gelebildiyse lisans eğitimine başlanması sağlanmaktadır.

Bu durumda ise seçmiş olduğu bölüm ile ilgili dört yıllık bir lisans eğitimi süreci başlayacaktır. Bu eğitim sürecinin en iyi bir şekilde sonuca ulaştırılması için yapılacak olan çalışmalar arasında yer alan bologna eğitim sisteminin uygulanıyor olması ise öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişkilerin daha iyi bir şekilde yapılandırılmasını sağlamaya dayalı olmaktadır. Öğretmen ve öğrenciler arasında yapılmakta olan bu çalışmalardan dolayıda öğrenci ekip arkadaşları ile beraber araştıma ve uygulama işlemlerini yapmakta ve sunum yapabilecek seviyeye gelmektedir.

 

Etcs kredi sisteminin uygulanmakta olduğu bu sistem sayesinde bir üst sınıfa geçmeyi hak etmek için yapılması gereken çalışmalar süreklilik sağlaması durumunda ise öğrencinin ilerleyen yaşamında daima fayda sağlayacaktır.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde yer alan bölümlere bakacak olursak görüyoruz ki ;

 • Personel Yönetimi Bölümü
 • Çalışma Ekonomisi Bölümü
 • Muhasebe ve Denetim Bölümü
 • Finans Bölümü
 • Kanun Bölümü
 • Siyaset Bilimi Bölümü
 • Sosyoloji Bölümü
 • Filoloji Bölümü
 • Psikoloji Bölümü
 • Sosyal Çalışma Bölümü
 • Uluslar arası İlişkiler Bölümü
 • Turizm Bölümü
 • Uygulamalı Matematik Bölümü
 • Yazılım Mühendisliği Bölümü gibi bir birinden kaliteli ülkemizde geçerliliğini sağlamakta olan bir takım meslek dalları bulunmaktadır. Sizde Ukraynanın başkenti olan Kiev’de Kiev ekonomi üniversitesinde yukarıda yazmış olduğumuz bölümlerden birinde eğitim görmek isterseniz tek yapmanız gereken üniversite sınavına bile girme gereği görmeden lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız durumunda yirmi beş yaşının üzerinde değilseniz ve sağlıklı bir yapıya sahip iseniz bunu heyet onaylı bir şekilde noter ve kaymakam tarafından onaylanmış bir şekilde lise veya lise dengi bir diploma ile beraber EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi başvuru bürolarına gelmeniz yeterlidir. Bu üniversitelerde okumanız için ygs sınavına girme şartı aranmamaktadır. 0212 244 66 00 numarasını aramanız yeterli. Size her konuda bilgi verilecektir. Bu alanda sizlerde Ukraynanın başkenti olan Kiev’de eğitim görmek isterseniz mutlaka bir bilene denışın ofisimize bekliyoruz..

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!