Dnepropetrovsk Devlet Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet Spor Ve Beden Eğitimi Üniversitesi 1980 yılında SSCB gözetiminde kuruldu ve zaman içinde gelişme göstererek adını Avrupa genelinde duyurdu. SSCB’nin dağılma ile birlikte Ukrayna’nın spor akademisi olarak isim yapan kurum halen aynı popülaritesini korumakta ve her yıl gerek ülke içinden gerekse farklı ülkelerden spor alanında eğitim almak isteyen öğrencilerin ilgi odağı halindedir.

Dnepropetrovsk Devlet Spor Ve Beden Eğitimi Üniversitesi, Avrupa Üniversiteleri Birliğe üyesi olup 4. seviyede akreditasyon sistemine uyumlu eğitim hizmeti vermektedir. Üniversite öğretim kadrosu tam donamlı ve modern uygulanabilir eğitim sistemi benimsenmektedir. 12 profesör, 31 doçent, 18 uluslararası hakem ve birçok spor teknik adamı ile spor alanında eğitim verilmektedir.  Farklı spor alanlarında eğitim sunulan kurumun bilimsel araştırmaların merkezi ve en büyük spor ve eğitim salonları, araştırma laboratuvarının ev sahibidir.

     Dnepropetrovsk Devlet Spor Ve Beden Eğitimi Üniversitesi yenilikçi ve teknolojiye uyumlu eğitim sistemini benimsemiştir. Ayrıca mezunlarına sunduğu uluslararası geçerliliği olan mavi diploma sayesinde öğrencinin ufkunu açmakta ve başka ülkelerde de iş arama konusunda etkilidir. Öğrencinin bu kadar avantajlı bir eğitim sistemine dâhil olması özgüven sahibi olmasında da etkilidir. Ayrıca uluslararası ortamda gerçekleşen bilimsel etkinlikler ve spor faaliyetleri öğrenciye kendisini gösterme ifade etme imkânı sunmaktadır.

     Dnepropetrovsk Devlet Spor Ve Beden Eğitimi Üniversitesi öğrencinin bu seçkin kurumu tercih etmesi ile birlikte sayısız avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar arasında en önemlilerinden birisi de düşük eğitim harç bedelidir. Öğrenci bu kadar nitelikli ve ayrıcalıklı eğitim için diğer Avrupa üniversiteleri ile mukayese edilemeyecek düzeyde düşük harç bedeli ödeyecek ve dünya standartlarında eğitim imkânına sahip olacaktır. Ayrıca öğrenciye sunduğu sosyal etkinlik ve faaliyetler sayesinde keyifli bir eğitim süreci yaşayan öğrenci kendisini stres altında hissetmeyeceğinden tüm dikkatini eğitime odaklayabilecek bu da kendisine başarıyı getirecektir. Diğer taraftan Ukrayna’nın ekonomisinin toparlanma sürecinden kaynaklanan ucuzluk ülkesi olması da öğrenci avantaj sunacaktır. Ulaşım konaklama yeme içme ve diğer kalemler incelendiğinde öğrenci Türkiye ile kıyaslanamayacak derecede ucuz eğitim hayatı sürebilecektir.

     Dnepropetrovsk Devlet Spor Ve Beden Eğitimi Üniversitesi’nde eğitim almak istiyor, fakat nereye başvuracağınızı bilemiyorsanız size tavsiyemiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olacaktır. Dnepropetrovsk Devlet Spor Ve Beden Eğitimi Üniversitesi ve diğer birçok yabancı üniversite ile yapılan anlaşmalar sonucunda en sağlıklı hizmeti alabileceğiniz aracı kurum olan Eurostar, size bölüm seçiminden kayıt kabul işlemlerine kadar her konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca danışmanlık hizmetini kayıt süreci ile kısıtlamayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Ukrayna’ya gidiş, konaklama ve okula yerleşme sürecinde de desteğini sürdürecek eğitim süresince yaşayabileceğiniz sorunlar karşısında sırtınızı yaslayabileceğiniz bir kurum olacaktır. Her türlü sıkıntınızda pratik ve sağlıklı çözümler üretilecektir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu