Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi

Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi

Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi 1930’lu yıllarda ortaöğretim olarak kurulmuştur. O yıllardaki süreçte hızlı bir gelişim gösteren eğitim kurumu ikinci dünya savaşı ve ardından SSCB’nin kurulması ile birlikte yeniden yapılandı ve enstitü olarak hizmet vermeye devam etti. Ancak SSCB’nin dağılması ile birlikte Ukrayna’daki sporcu eğitiminde boşluğun doldurulması amacı ile Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi olarak unvan değiştirdi. O dönemde ülkenin içinde bulunduğu kavram karmaşasında genç neslin dikkatini spor ve uluslararası olimpiyatlara çekmek amacı ile düzenlenen kurumda şu anda 80 farklı spor dalında eğitim verilmektedir. Son yıllardaki birçok olimpiyat başarısında Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi mezunu ve öğrencisinin imzası bulunmaktadır.

    Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi’nin uzman kadrosu incelendiğinde Ukrayna yönetiminin profesyonel spora ne kadar değer verdiği görülebilir. Kurum kadrosunda 40 profesör, 100 doçent ve 300 öğretim görevlisi ile eğitim hizmeti verilmektedir.  Ayrıca ihtiyaç halinde farklı ülke üniversiteleri ile yapılan ikili anlaşmalar sonucunda bu üniversitelerden öğretim görevlisi ve profesörler de Kiev Spor ve Beden Eğitimi üniversitesi ’ne gelip eğitim ya da konferans vermektedir.

3000 öğrencinin eğitimi hizmeti aldığı Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi 2016 yılından başlayarak yurtdışından da öğrenci kabul etmektedir. Yenidünya düzeninde sınırların ortadan kalktığı gerçeğini kabul eden birçok ülke gibi Ukrayna’da yabancı öğrenci kabulünde bulunmaktadır. Özellikle Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi bu yönde önemli gelişme kaydetmiştir. Özellikle Türkiye’den birçok öğrenci bu seçkin eğitim kurumunda akademik spor eğitim almak için gayret sarf etmekte ve tercihini bu kurumdan yana kullanmaktadır.

    Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi eğitim sistemi 4. akreditasyon seviyesindedir. Ayrıca Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan üniversite, mavi diploma olanağında sahiptir.  Bu da öğrenci mezun olduğunda isterse Ukrayna’da isterse Türkiye ya da farklı bir ülke üzerinde kariyer yapabilecektir. Ayrıca Türkiye YÖK Kurumu da Kiev Spor ve Beden Eğitim Üniversitesi’nin eğitimini ve diplomasını kabul etmektedir. Öğrenci mezun olduğunda denklik sınavına tabi tutulmakta ve sınav puanına göre diploması onaylanmaktadır.

Kiev Spor ve Beden Eğitimi üniversitesinde akademik eğitim almak isteyen gençlere buradan sesleniyoruz; geleceğinize yön vereceğiniz bu yol ayrımında akıllıca beri tercih yapın ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kurun. Bu aşamada tüm evrak alışverişi ve yazışmaları biz hazırlayalım. Sizin adınıza okul ile bağlantı kuralım ve bütün işlemleri hem sağlıklı hem de hızlı biçimde tamamlayalım. Sizde bu süreçte gelecekteki hayatınızı hayal edin ve stressiz bir hazırlık süreci geçirin. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak garanti veriyoruz ki, yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak son sözü biz söyleriz ve bu alanda yıllan tecrübesi ile hizmet veriyoruz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu