Kiev Maup Üniversitesi

Kiev Maup Üniversitesi

Kiev Maup Üniversitesi 1989 yılında kurulmuş olan Ukrayna’nın en başarılı üniversiteleri sıralamasına yerleşmiş eğitim kurumlarından birisidir. Ukrayna’nın eğitime verdiği önem sayesinde başarılı çalışmalara imza atan bu köklü kurum, her yıl binlerce öğrenci kabul etmekte ve ayni sayıda öğrenciyi iş hayatına donanımlı biçimde hazırlamaktadır.

    Kiev Maup Üniversitesi Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından lisans sahibi olmasının yanı sıra Avrupa Üniversiteleri Birliği’ne de üyedir. Bu özelliği sayesinde Avrupa’nın seçkin eğitim kurumları arasında yer almaktadır. 4. seviye akreditasyon uygulamasına sahip olmasının yanı sıra mavi diploma uygulaması da yine Kiev Maup üniversitesinin öğrencilerine sunduğu imkanlar dahilindedir. Avrupa standartlarına uyumlu eğitim sisteminin uygulandığı altyapıya sahip üniversite UNESCO gözetiminde uluslararası Üniversiteler birliğince düzenlenen veri tabanına sahiptir. Bu özelliği sayesinde tüm dünya geneli ile aynı eğitim programına dahil olunmaktadır.

Eğitim alanında küreselleşen dünya düzenine ayak uyduran Kiev Maup Üniversitesi her yıl 40’ı aşkın ülkeden öğrenci kabul etmektedir. Toplamda 40000 öğrenciye eğitim olanağı sunan üniversite Türkiye’den gençlerinde ilgi ile izlediği kurumlardan birisidir. Bu güne kadar 1200 Türk öğrenci bu seçkin eğitim kurumunda eğitim görmüş ve mavi diploma sahibi olmuştur. Kiev Maup Üniversitesi’nde lisans ve lisansüstü programlarına her yıl sayısız Türk öğrenci başvurmakta ve bu ayrıcalıklı eğitim kurumu çatısı altında eğitim olanağını hak kazanmaktadır. Ayrıca uzaktan eğitim imkanına sahip olan kurum gençlerin mevcut hayat düzenini, varsa iş hayatını bozmadan akademik eğitim almasına da etkili olmaktadır.

    Kiev Maup Üniversitesi’nde 6 ayrı kampüste eğitim imkanı sunulmaktadır. Uluslararası ilişkiler ve dil bilimi enstitüsü, uluslararası ekonomi ve finans enstitüsü, sosyal bilimler enstitüsü, uzaktan eğitim enstitüsü, işletme ve ekonomi enstitüsü, hukuk enstitüsünde uygulanan eğitim bölümlerinde gençler geleceğine hazırlanabilmektedir. Sadece Lisans eğitimi değil, lisansüstü eğitimlerde öğrenci tercihine göre uzaktan eğitim alabilmektedir.

     Kiev Maup Üniversitesi her yıl Türkiye’den öğrenci kabul ediyor demiştik. Bu seçimde önemli etkenler sıralanacak olursa öncelikle dünya standartlarında, yenilikçi ve modern bir eğitim sisteminin uygulanıyor olması, Avrupa standartlarında eğitim hakkına sahip olması ve eğitim maliyetlerinin diğer üniversitelere nazaran çok daha düşük düzeyde tutuluyor olması ifade edilebilir. Öğrencinin bu kadar nitelikli ve geleceğe uyumlu eğitim hakkını bu kadar düşük bir maliyet ile gerçekleştirebilmesi, bu seçkin kurumu cazip kılan etkenlerin başında gelmektedir.

Kiev Maup Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen lakin bu noktada nasıl adım atacağını bilemeyen öğrencilere Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kurmalarını öneriyoruz. Yıllarını bu alanda harcamış olmanın getirdiği bilgi birikimi ve deneyim sayesinde her yıl binlerce öğrenci Kiev Maup Üniversitesi ve farklı yurtdışı eğitim kurumlarına sorunsuz biçimde kabul edilmektedir.  Konusunda uzman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yurtdışı eğitimi danışmanlığı konusunda ilk sırada yer almaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu