Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi ; Tarım alanında çok önemli okulları ile dikkat çeken Ukrayna Üniversiteleri, öğrencilerimizin..

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi kurulduğu günden bu yana tarım alanında başarılı çalışmalara imza atmış köklü bir eğitim kurumudur. Bölgedeki tarımsal alanda kalifiye eleman açığını kapatma amacı ile hizmet vermeye başlayan kurum, gelişen zaman ile birlikte dünya üzerinde sesini duyurmuş ve dikkat çekmeye başlamıştır. Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi teknolojiye uyumlu eğitim sistemi, fiziksel olarak hizmet ettiği alana uyumlu hizmet binaları, her biri kendi alanında ün yapmış donanımlı öğretim görevlileri ile eğitim alanında Ukrayna’nın parlayan yıldızıdır. Tarımsal gelişmelerin gerçekleştiği üniversite her yıl bu alanda sayısız organizasyona ev sahipliği yapmakta ve diğer faaliyetlere de temsilci göndererek bilimsel gelişmeleri takip etmektedir

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi, 4. seviyede akreditasyon sistemini benimsemiştir. Bu sistem içinde öğrencinin aldığı bilgiyi uygulama dersleri ile değerlendirmesi, deneyimlemesi ve algılaması esas alınır. Bu sebeple amfi ve sınıflarda verilen eğitim sürekli olarak laboratuvar ve açık alanda değerlendirilir. Pratik, uygulanabilir ve bilgi ile hazırlanan öğrencinin iş hayatında bocalamasının da önüne geçirilmiş olur. Bu sayede öğrenci iş hayatında daha başarılı ifade edebilir ve kariyerinde yükselme imkânına sahip olur. Ayrıca uluslararası geçerliliği olan diploma sahibi olan öğrenci istediği bir coğrafyada iş hayatına atılabilecek olmanın verdiği özgüven ile eğitimine devam edebilir.

     Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi’nin avantajları arasında belki de en önemlisi taban puan uygulamasından muaf olmasıdır. Özellikle Türkiye’de birçok gencin istediği alanda yüksek eğitim alması için taban puan uygulamasına tabi tutulması, birçok hayalin yarıda kalmasına neden oluyorken, Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi bu uygulamadan muaftır. Öğrenci lise eğitimin tamamlamışsa hiçbir sınav uygulamasına tabi tutulmaz, kendisini en iyi biçimde ifade edebileceğine inandığı bir bölümde eğitim alabilir.  Bu durum öğrencini sınav kaygısı yaşamadan eğitimine odaklanmasına yardımcı olur.

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi, diğer Avrupa üniversiteleri ile kıyaslandığında eğitim standardı olarak eşit düzeyde olduğu görülmektedir. Ancak maliyet olarak oldukça düşük bir uygulamaya sahip olduğu da fark edilmektedir. Öğrenci birçok Avrupa üniversitesinden çok daha ucuza aynı standartlarda eğitim alabilecek ve dahası temel ihtiyaçlarını da daha ucuza karşılayabilecektir. Özellikle kampüs içinde yer alan sosyal hayat faaliyetleri, etkinlikler, spor ve sanat aktivitelerinin hepsi öğrencinin sıkıntısız ve keyifli bir öğrencilik hayatı yaşamasına yönelik hizmet etmektedir.

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi’nde akademik eğitim almak istiyorsanız hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına başvurun. Bu seçkin kurum ile yapacağınız tüm yazışmalar ve öğrenci kabulü güvenli bir şekilde gerçekleşsin. Ulaşım ve konaklama seçiminiz,  pasaport işlemleriniz en hızlı biçimde çözülsün. Konusunda uzman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yılların verdiği bilgi birlimi sayesinde bu süreci an sorunsuz biçimde aşmanıza yardımcı olsun ve siz de tüm dikkatinizi eğitimine vererek hayata hazırlanın.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!