odessa-ulusal-denizcilik-akademisi

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Odessa State And Maritime Academy adı altında 1930 yılında eğitim hizmeti vermeye başlayan kurum, 1950 yılında günümüzdeki Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi unvanını almıştır. Hizmet vermeye başladığı ilk yıllardan itibaren her geçen yıl eğitim standardını hızlı bir şekilde yükseltmiştir.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi, Rusya ve Avrupa’nın farklı bölgelerinden öğrenci kabul ettiği gibi, günümüzde Türkiye, Asya, Afrika ve Amerika’da öğrenci kabulü ile popülaritesini güçlendirmektedir. Eğitim dili olarak Ukraynaca ve Rusça eğitim veren kurum, günümüzde İngilizce dili, seyrüsefer dersi, navigasyon, uluslararası deniz hukuku, filo yönetimi ve denizcilik hakkında birçok bilginin en sağlıklı biçimde öğrenciye aktarıldığı kurumdur. Bu yüzden denizcilik alanında dünya genelinde üniversiteler sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi, sınav uygulaması haricinde öğrenci kabul etmesi ve makul fiyatlardaki eğitim harç bedeli ile üniversite eğitimi almak isteyen gençlerin ilgi odağı halindedir. Ayrıca Bologna kriterlerinin benimsendiği eğitim kurumunda dünya genelinde kabul görmüş olan uygulamalı eğitim imkânı öğrencileri sunulmaktadır. Denizcilik eğitimi diğer eğitim dallarına nazaran daha fazla uygulama gerektiren bir bilim dalıdır. Bu sebeple denizcilik eğitimi veren kurumlarda derslik ortamından ziyade, atölye ve laboratuvar ortamında ihtiyaç duyulmaktadır Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi öğrenciye sağladığı bu yönde fiziki koşullar ile öğrencinin tam donanımlı ve pratik olarak uygulamasını gerçekleştirdiği bilgilerin ışığında hayata başlayabilmesine hazırlık sunmaktadır. Öğrenci derslik ortamında aldığı bilgiyi bire bir uygulama imkânı bulabilmektedir. Bu sebeple kurum içindeki atölyeler, laboratuvar ve Tersaneler öğrencinin bilgisini deneyimleme olanağı sunmaktadır.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nin fakülteleri sıralanacak olursa;

Gemicilik Fakültesi,

Denizcilik ve İç Suyolları Fakültesi,

Radyo Elektronik ve Elektrik Mühendisliği Fakültesi,

Deniz Hukuku Fakültesi ve

Gemi Mühendisliği Fakültesi olarak sıralanabilir. Öğrenci aldığı temel eğitim sonrasında uzmanlık geliştirmek istediği alanda eğitim alabilmektedir. 4 yıllık eğitim programı dâhilinde olan eğitim kurumunda Rusça dili hazırlık sürecine ihtiyaç duyulan öğrencilere hazırlık eğitimi sağlanmaktadır. Bir yıllık hazırlık sınıfı sonrasında öğrenci 4 yıllık akademik eğitimini tamamladığında, 12 aylık gemi stajı ile bilgilerini deneyimleme imkânı bularak hayata donanımlı olarak hazırlanmış halde mezun edilmektedir. Ayrıca Avrupa Üniversiteleri Birliği üyesi olan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi, mezun ettiği her öğrenciyi dünya genelinde geçerli olan mavi diploma ile taçlandırarak, aldığı eğitimin tüm dünya genelinde değer görmesine olanak sağlamaktadır.

     Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi ile irtibat kurmak isteyen Türk öğrencilere bu alanda en büyük destek Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından sunulmaktadır. Eurostar yılların getirdiği bilgi birikimi ve deneyim sayesinde, öğrencinin gerek okula kabul sürecindeki yönlendirme ve evrak hazırlığında, gerekse eğitim sürecinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Öğrenci eğitimini tamamlayana kadar kafasına takılabilecek her türlü sorununa cevap bulabilmek de, her türlü sıkıntısına çözüm odaklı hizmet sunulmaktadır

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu