Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi, 1960 yılında kurulmuş olup, günümüzde yaklaşık olarak on bine yakın öğrencisi ile eğitim hizmetlerine ..

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi bu alanda Ukraynada en fazla teknik bölüm sahibi olan bir üniversite olma ilkesini sürdürmeye devam etmektedir. Ternopil Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan bölümler ile beraber teknik eğitim kurumları arasında yapmış olduğu çalışmalar ile beraber gerek eğitim alanında gerek ise teknolojik donanım ve eğitmen alanındaki başarılarını bizlere sunmaktadır. Sizde dilerseniz Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ternopil Teknik Üniversitesinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmek ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal almasını sağlamakta olan bir eğitim sistemi olarak bilinmektedir. Dolayısı ile sizlerde bu alanda tercih edeceğiniz bölümler dahilinde eğer Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak yirmi beş yaşın altında olmanız gerekiyor bu durumda sizleri bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi bekliyor olacaktır. Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak iyi bir derecede akıcı bir aksana sahip bir şekilde bilgiye sahip iseniz sizi doğrudan Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümün ilgili lisans bölümüne yerleştirmekteler. Bu alanda bologna eğitim sistemi ile beraber lisans eğitiminizi sürdürmeniz mümkün olacaktır.

Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu bologna eğitimi sistemi ile beraber öğretmenlerin vermiş olduğu konu başlıkları altında öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını tercih ederek konu ile ilgili gerek Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek ise Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından üstün bir sınıfa sahip olan bilgisayar laboratuvarlarında araştırma çalışmalarınızı yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ternopil Teknik Üniversitesi Eğitim

Ternopil Üniversitesi dahilinde yer alan bölümler ile beraber kaliteli bir şekilde çalışmalarınız sürdürebilirsiniz. Ternopil Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu eğitimlerde yapacağınız çalışmalar ects kredi sistemi ile beraber kaliteli bir şekilde sürdürülmektedir.

Ternopil Üniversitesinde lisans eğitimi için gittiğinizde dilerseniz üniversitemiz dahilinde yer alan yurtlarda konaklama imkanına sahip olabileceğiniz gibi dilerseniz Ternopil Üniversitesi çevresinde yer alan binalardan birinde kafa dengi arkadaşlarınız ile beraber bir sözleşme dahilinde kiralayarak yaşama imkanına sahip olabilirsiniz. Bu süreç içerisinde bir çok pratik bilgiye sahip olabileceğinzi gibi bir takım sorumlulukların da bilincine varacaksınız ya da kendi isteğinize bağlı olarak Ternopil Üniversitesi çevresinde yer alan evlerden birinde bir aile yanında yapacağınız sözleşmeye bağlı kalmak koşulu ile bir takım sorumluluklar ve kurallar çerçevesi altında aile yanında konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

Ternopil Üniversitesi dahilinde eğitim almak için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu süreçte elde etmiş olduğunuz lise diploması ile beraber Ternopil Üniversitesinde tercih ettiğiniz teknik bölüm ile ilgili olarak lisans eğitimi sürecine başlayacaksınız. Bu süreçte sizlere alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber yapmış olduğu çalışmalarda gerek Ukrayna eğitim için vize başvurularında gerek ise teknik Üniversitesi dahilinde tercih ettiğiniz bölümlerin lisans eğitimi kayıtları esnasında tercih edeceğiniz alanlar ile ilgili olarak sizlere destek vermektedir. Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde eğitim almak için öncelikli olarak 0212 244 66 00 numralı telefonu arayarak konu ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!