Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi 1810 yılında kurulmuş ve o günden bu yana kaliteli eğitimin adresi olmuştur. Adından da Anlaşılacağı gibi ülkede bulunan ormanların ıslahı ve geliştirilmesinde rol oynamak üzere kurulmuştur, ancak ülkede gelişen eğitim sıkıntısına cevap verebilmek amacı ile geçen zaman ile birlikte üniversitede başka bölümlerde hizmet vermeye başlamıştır. Üniversite günümüzde dahi Ukrayna’nın yıldızı parlayan eğitim kurumlarından birisidir.

Avrupa Birliği üniversiteleri olan Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi Fransa, Yunanistan, İsviçre, Yugoslavya gibi ülkelerdeki üniversiteler ile diyalog halindedir. Bu diyaloğun amacı öğrenci değişimi ve öğretim görevlisi değişimi olup, başarılı çalışmalara yenilerini katmaktır. Kiev Ulusal ormancılık Üniversitesi günümüzde küreselleşen dünya düzenine ayak uydurmuş ve gerek Avrupa’dan gerek dünyanın farklı bölgelerinden öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Bu ülkeler arasında Türkiye’den gelen talepler yoğun düzeydedir. Kontenjan boşluğu müsaade ettiğince Türkiye’den de her yıl sınırlı sayıda öğrenci kabul edebilen Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi, çatısı altına aldığı her öğrenciye aynı özeni göstermektedir.

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi‘nin avantajları sıralanacak olursa; Öncelikle modern ve teoriye dayalı bilimsel gelişmeleri takip eden yenilikçi bir eğitim sistemini benimsemiş olması gösterilebilir. özellikle4. Akreditasyon sürecinin aşılmasının ardından Bologna kriterleri benimsenmiş olan kurumda uygulanabilir ve nitelikli eğitim hizmet sunulmaktadır. Kurumun cazip özelliklerinden birisi de mavi diploma olanağıdır. Öğrenci Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi‘nden başarı ile mezun olduğunda tüm dünya genelinde kabul görecek diploma sahibi olabilmektedir. Bu özellik öğrencinin ufkunu genişletmek de kariyer hedefine daha büyütebilmektedir. Diğer taraftan öğrenci bu kadar nitelikli ve kabul görmüş eğitimi çok makul düzeyde eğitim harç bedeli karşılığında alabilmektedir. Günümüzde bakıldığında Avrupa’daki üniversiteler bir yana Türkiye’deki özel üniversitelerin bile eğitim harç bedelleri dudak uçuklatacak niteliktedir. Oysaki Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi’nin herhangi bir bölümünde akademik eğitim alan öğrenci çok düşük düzeyde eğitim harç bedeli ödemektedir.

Kiev’de eğitim almak fikri her öğrenciye cazip gelmektedir. Ancak bu noktada hem öğrenciler hem de aileler yaşam koşullarına ayak uyduramama, maddi açıdan yetersiz kalmakta endişe edebilmektedir. Ancak toparlanma sürecine giren Ukrayna, ekonomik yönden Türkiye’den dahi çok daha ucuzdur. Yeme içme, ulaşım, konaklama, sosyal aktiviteler ve daha birçok kalem incelendiğinde fiyatlar açısından Türkiye’nin gerisinde kaldığı fark edilmektedir.

    Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi üniversite hayatı için beklentileri karşılayabilmektedir. Gerek Kampüs içinde gerek çevrede bulunan sosyal aktiviteler, üniversite bünyesinde bulunan spor kulüpleri, öğrenci kulüpleri, sanatsal etkinlikler öğrenci hareketli ve pozitif eğitim hayatı sunmaktadır.

    Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı birçok Avrupa Üniversitesi ile olduğu gibi Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi ile de güçlü bağlantıları sahiptir. Bu seçkin eğitim Kurumu’ndan eğitim almak isteyen öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibat kurduklarında geleceğe attığı bu adımda arkasında güçlü bir destek güçlü bir danışmanlık firması bulabilmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu