Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi 1930 yılında Politeknik Enstitüsü ve Kiev Sanat Enstitüsü Mimarlık Fakültesi’nin toplumsal yapı özelliği esas alınarak düzenlenip hayata geçirilmesinin ardından kurulmuştur. Kiev İnşaat ve Mimarlık enstitüsü, parçalanan SSCB yönetiminden sonra Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi olarak adını yeniden düzenlenmiştir.  Üniversitede hâlihazırda 7 farklı fakülteden eğitim verilmektedir.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi özellikle SSCB’nin dağılmasından sonra gelişimin eğitim ile gerçekleşeceğini inanan Ukrayna yönetiminin çalışmaları neticesinde hızlı bir sıçrama göstermiştir. Atılan başarılı adımların sonucunda dünya üniversiteleri sıralamasında üst sıralarda yer alan Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi her geçen yıl ile birlikte tecrübesine tecrübe katmış ve eğitim çıtasını daha da yükseltmiştir. Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi dördüncü seviye akreditasyon aşamasını geçip Bologna kriterlerini uygulamaya almıştır. Bu sayede öğrenci derslik ortamından kurtulup açık alanda ve uygulamalı olarak eğitim alabilmektedir. Bu yönde pratik ve uygulamalı eğitimin önü açılmakta, öğrenciler elde ettiği bilgileri hayata geçirmekte zorlanmamaktadır. Buna mukabil başarı kendiliğinden gelmektedir. Diğer taraftan Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi birçok Avrupa Üniversitesi’nde olduğu gibi mavi diploma özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde öğrenci aldığı eğitimi tüm dünya üzerinde tanındığını bilmekte ve kendisine yeni iş sahaları açabilmektedir. Öğrenci gelecek kaygısı yaşamadan istediği ülkede iş arama sürecine girebilir.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi öğrenciye eğitim alanında yüksek standartlar sunduğu gibi sosyokültürel faaliyetler açısından da uygun zemin hazırlamaktadır. Öncelikle Kiev gibi kültürel ve sanatsal faaliyetlerin beşiği olan bir kentte yaşıyor olmanın getireceği avantajları değerlendirme imkânı bulan öğrenci, kendisini sosyal açıdan da geliştirebilir. Ayrıca. Spor ve öğrenci kulüpleri, sanatsal kulüpler, etkinlik sayesinde her türlü fiziksel ve zihinsel aktivite için olanak sağlamaktadır.

Üniversite tercihinde bulunacak olan öğrenciler için eğitim kadar önemli bir diğer konu da konaklamadır. Üniversite içinde ve dışında yer alan öğrenci yurtları, öğrenciye sunulan kiralık ev hizmetleri sayesinde öğrenci isteğine ve bütçesine uygun olan seçeneği tercih edebilir. Kiralık ev seçeneğini tercih edecek olan öğrenci ister tek başına isterse de arkadaşları ile birlikte konaklayabilirler.

Kiev Ulusal inşaat ve Mimarlık Üniversitesi son yıllarda yurt dışından oldukça fazla sayıda öğrenci kabul etmektedir. Aynı şekilde Türkiye’den de öğrenci kabul eden Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantılar içerisindedir. Öğrenci adayları Eurostar çerçevesinde, böylesine nitelikli bir Eğitim kurumuna sağlıklı ve sorunsuz bir biçimde yerleşebilmektedir. Öğrencinin kayıt kabul aşamasındaki evrak yazışmalarından, pasaport hazırlıklarına, ulaşım seçiminden konaklama seçimine kadar her türlü sorusuna sağlıklı ve makul çözümler üretilebilmektedir. Bu açıdan bakıldığında Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi‘nde eğitim almak isteyen bir öğrencinin Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibat kurması, alacağı en sağlıklı karar olacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu