Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi Ukrayna'nın önemli şehirlerinden olan Harkov'da bulunmaktadır .Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi, 1893 ..

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi, 1889 yılında Harkov ’lu tüccar ve iş adamı M.V. Orlova tarafından desteklenerek kuruldu. Zaman içinde farklı isimler altında hizmet veren kurum, günümüzde Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi adını aldı. Güney Ukrayna’nın en köklü üniversiteleri arasında yer alan kurum kurulduğu günden bu yana sayısız öğrenci mezun etmiş ve her mezun öğrencisi iş hayatında üstün başarılara imza atmıştır.

     Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi eğitim alanında yapılan gelişmelere ayak uydurması neticesinde Bologna kriterlerinin benimsemiştir. Bu açıdan öğrencinin dünya genelinde yapılan eğitim gelişmelerini uygulaması ve bu yönde eğitim alması, geleceğine donanımlı olarak hazırlanmasına etki etmektedir. Ayrıca mavi diploma uygulaması sayesinde öğrenci bu üniversiteden mezun olduğunda istediği bir ülkede kariyer yapabilmektedir.

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi, gelişen dünya düzenine uyum sağlama amacı ile yurtdışından da öğrenci kabul etmektedir. Ancak Ukrayna ve Rusça eğitim verilen kurumda dışarıdan gelen öğrencilere ihtiyaç halinde hazırlık eğitimi verilmektedir. 10 aylık hazırlık eğitimi alan öğrenci sonrasında lisans eğitimini alacak kadar dilbilgisine sahip olabilecektir. Ayrıca lisans eğitimini tamamlayan öğrenci yüksek lisans ve doktora eğitimini de yine bu ayrıcalıklı eğitim kurumundan alabilmektedir.

     Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi bilimsel gelişmeleri yakından takip etmekte ve bu gelişmeleri uygulamaya sokmaktadır. Öğrenci eğitimi, bilgisayar destekli sınıflarda gerçekleştirilmekte, laboratuvar, atölye ve açık hava uygulamaları ile bilgisini deneyime dönüştürebilmektedir. Ayrıca bilgisayar salonu ve kütüphanesi sayesinde öğrenci kaynak sıkıntısı yaşamadan bilgiye hızlı ve sağlıklı biçimde ulaşabilmektedir.

Güney Ukrayna’nın eğitim yıldızı olarak gösterilen Harkov  Ekonomi Üniversitesi öğrencinin keyifli ve konforlu bir eğitim alabilmesine yönelik özellikleri de barındırmaktadır. Öğrenci kampüs içinde yer alan spor kulüplerinden yararlanabilir, öğrenci kulüplerine üye olarak sosyal çevresini geliştirebilir, konser salonları ve konferans salonlarından ihtiyaç halinde yararlanabilir. Ayrıca şehir merkezinde yer alan Harkov Ekonomi Üniversitesi öğrencinin sosyal hayata en pratik biçimde katılmasına olanak sunmaktadır.

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim alan öğrenci Avrupa’da gerçekleşen iktisat ekonomi alanındaki birçok konferans, seminer ve panel gibi etkinliklere katılma imkânı bulur. Ayrıca staj ve öğrenci değişimi programları dâhilinde farklı ortamlarda ve ülkelerde eğitim alabilmesine olanak sunan Harkov Ekonomi Üniversitesi, öğrencinin dünya görüşünü geliştirmesine etkili rol oynayabilmektedir.

Harkov Ekonomi Üniversitesi‘nde akademik eğitim almak isteyen öğrencilere bu noktada en büyük destek Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından gelmektedir. Eurostar diğer Ukrayna üniversiteleri ile olduğu gibi Harkov  Ekonomi Üniversitesi ile güçlü bağlantılara sahiptir. Bu nedenle öğrencinin her türlü evrak alışverişi, okula kayıt kabulü hızlı ve sağlıklı biçimde gerçekleşmektedir. Öğrenci okula yerleştikten sonra bile desteğini öğrenci üzerinden çekmeyen Eurostar Danışmanlığı sayesinde ailelerin de içi rahat etmektedir. Bu sebeple Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenciye bu noktada yardımcı olmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!