Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi

Yurt dışında eğitim vermekte olan en büyük Tıp Üniversitelerinden biri olan Odessa Tıp Üniversitesi Ukrayna’nın en büyük üçüncü kenti olan Odessa’da yer alıyor. Odessa ile ilgili olarak kısa kısa bilgiler verecek olursak yaklaşık olarak iki yüz yıllık bir geçmişe sahip olan Odessa şehri bir liman kenti, bir sanayi şehri, aynı zamanda turizm cenneti olarak da bilinmektedir. Bu alanda bir üniversiteye sahip olan Odessa şehrindeki yirmi yedi bin metre karelik bir alana kurulmuş olan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde tıp eğitimi verilmektedir.

Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimde mevcut olarak kullanılmakta olan dil ise Rusça ve İngilizce olarak bilinmektedir ve bunun akabinde ise öğrenciler bu iki dilden en az bir tanesi için ileri düzeyde akıcı bir aksana sahip değil ise öğrencilerin bir yıllık hazırlık eğitimi almaları sağlanmaktadır. Öğrenciler bu bir yıllık hazırlık eğitimi süresi boyunca yapacakları çalışmalar dahilinde konu ile ilgili olarak çok başarılı bir şekilde kaliteli bir eğitim sürecine tabi tutulmaktadır. Bu eğitim ile beraber öğrencilerimizin yapacakları çalışmalarda başarılı bir kişilik kazanmaları sağlanmaktadır.

Bologna eğitim sistemi uygulanmakta olan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde verilen eğitimlerde öğrencilerin bilgiye hazır bir şekilde ulaşmasından ise araştırma yapmaları, projelendirme ve uygulama çalışmalarında bulunmaları istenmektedir.

Bu çalışmalar ile beraber öğrenciyi bilgiyi hazır bir şekilde alan pasif bir alıcı konumunda görmek ya da öğretmeni sadece bilgi veren kişi konumunda görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci ilişkilerini çok daha iyi bir konumda tutmayı hedeflemektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmaalar boyunca verilmekte olan eğitim ile beraber en iyi şekilde çalışmların yürütüldüğünü gözlemlememiz mümkün olacaktır.

Odessa Tıp Üniversitesi Eğitim

Bologna eğitim sistmi dahilinde verilmekte olan eğitim şöyledir. Öğretmenin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi aralarında ekip arkadaşlarını tercih etmeleri ile beraber konuyu seçerek gerek Odessa Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça gelişmiş bir alt yapıya sahip laboratuvarlarda araştırma yapılmasını sağlamaktadır. Ya da öğrencilerimiz dilerse kendi ekip arkadaşları ile beraber Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bir milyondan fazla kitabın yer aldığı araştırma kütüphanesinde elde etmek istedikleri bilgiye ulaşmaları sağlanmaktadır.

Bu eğitim sistemi dahilinde eğer ulaşmak istedikleri bilgilere bilgisayar ortamında ya da kütüphane ortamında ulaşamıyor ise öğrencilerimizin konu ile ilgili uzman kişiler ile bire bir röpörtaj yapmaları sağlanmaktadır. Dolayısı ile bu sistem dahilidne yapılmakta olan çalışmalarda öğrencimiz konuya tam olarak hakimiyet sağlamaları ya da konuyu iyi bir şekilde öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Bu eğitim sisteminde öğrencimiz konuyu öğrendikten sonra bir sonraki aşama olan uygulama ya da projelendirme çalışmalarında konuya karşı tam olarak hakimiyeti sağlamkta ve bunun yanı sıra öğrencimiz ve ekip arkadaşları ile beraber sınıf önünde yapacakları sunum ile konuya olan hakimiyetlerini göstermektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencilerimiz uzun yıllar boyunca araştırmasını yapmış oldukları konuya olan bilgisi ve birikimi ile beraber çalışmalarını sürdürebileceklerdir.

Sizde böyle bir eğitim sistemi ile beraber çalışmalarınızı sürdürmek ya da geleceğiniz için iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber uzmanlaşmış ekip arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile iletişime geçmek için öncelikli olarak yapmanız gereken 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Sizler için yapacağımız sözleşme ile beraber en kısa sürede işlemlerinizi sonuçlandırmaktayız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu