Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi ; Donanımlı bir zıraat eğitimi almak için yurtdışında seçimlerinizde, en avantajlı olanlardan biri ...

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi 1900 yıllarında Çarlık Rusya’sının yaşadığı zirai ihtiyacı karşılamak amacıyla hazırlanması tasarlanmıştır. günün koşullarında yönetimin tarım politikası Bakanlığı’nın çalışmaları ile 1918 yılında inşa edilen Okul, bu yıllarda hizmet vermeye başlamıştır. Gerek ülkedeki Ziraat mühendisi açığını karşılamak, gerekse ekonomideki tarımsal faaliyetlerin gelişmesine katkı sağlamak amacı ile kurulan okul, o günden bu yana her yıl sayısız öğrenci mezun etmektedir.

Avrupa’nın köklü eğitim kurumlarından birisi olan Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi uzman kadrosu ile bilgiye aç öğrenciyi donanımlı ve pratik uygulamaya elverişli biçimde eğitilen bireyler halinde hayata hazırlamaktadır. Şu anda 165 adet uzman Eğitmen ve 41 profesör ile hizmet sunan Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi, tarımsal faaliyet ve ziraat amaçlı farklı bölümlerden eğitim olanağı sunmaktadır. Toprak yönetimi, Toprak ekonomisi, üretim ve hayvancılık ürünleri işleme teknolojileri, tarımda mekanizasyon, tarla bitkileri ve veterinerlik gibi alanlarda verilen eğitim tüm dünya genelinde kabul gören çağdaş tarım uygulamalarını kapsamaktadır. Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi Avrupa Üniversiteleri Birliği üyesi olması bakımından sunduğu eğitim, Avrupa genelinde geçerli sayılmaktadır. Taban puanlama uygulamasından muaf tutulan öğrencinin istediği alanda eğitim almasının önü açılmaktadır. Öğrenci sınav kaygısı yaşamadan sadece başarıya ulaşacağını inandığı ve kendini mutlu edeceğini öngördüğü mesleğin eğitimini alabilmektedir.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi öğrencinin sadece eğitim açısından değil sosyal olarak da kendini geliştirmesine olanak sağlayabilecek nitelikte hazırlanmıştır. Gerek spor kulüpleri gerek öğrenci kulüpleri, sinema salonları ve konferans salonları öğrencinin hizmetine sunulmuştur. Kurum yönetimi öğrenci kulüpleri ile birebir diyalog halinde bulunup, öğrencinin sosyal açıdan kendisini mutlu edecek olanaklar sağlanmaya çalışılmaktadır.

Devlet Ziraat Üniversitesi diğer Avrupa üniversitelerine nazaran öğrenciye daha konforlu ve daha nitelikli bir eğitim hayatını daha makul ölçülerde eğitim harç bedeli karşılığında sunmaktadır. Bu özellik her yıl sayısı daha da artan öğrenci talebinin en önemli ayrıntılarından birisi sayılabilir. .öğrenciler yurt içinde vakıf üniversitelerine nazaran çok daha nitelikli bir eğitimi çok daha düşük bir maliyet ile alabilmektedir. Bologna kriterleri benimsenen eğitim kurumun uygulanabilir eğitim sunuyor olması da başarı çıtasını yükselten en önemli etkenlerden birisidir. Ayrıca erasmus ve Farabi gibi öğrenci değişim programlarına da yer veriliyor olması öğrencinin farklı ortamda eğitim almasına imkân sağlamakta, bu ayrıntı da köklü eğitim kurumunu daha da cazip kılmaktadır.

Ziraat ve tarıma ilgisi olan kendisine bu alanda Kariyer yapmak isteyen öğrenciler Devlet Ziraat Üniversitesi ile bağlantı kurma aşamasında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçerek en sağlıklı Kararı Vermiş bulunmaktadır. Yıllarını bu yolda harcamış olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrencinin okula kayıt kabul aşamasından mezuniyetine kadar her alanda yaşayabileceği sorunlara çözüm üretebilmekte ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!