Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi

Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi

Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi 1993 yılında ekonomi alanında yüksek eğitim sunma amacı ile kuruldu. Kuruluşunda, Dnepropetrovsk Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi adı altında hizmet sunan kurum, çok uluslu eğitim sistemine geçmesi ve iş hayatınca rekabet ortamına uyum sağlaması hedeflenen kalifiye eleman eğitimi vermek amacı ile sınırlarını gelişmiştir. 2010 yılında bugün kullanılan adını alan Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi halen 16 lisans programı 18 lisansüstü eğitim programı ile Ukrayna yükseköğretim alanında zirveyi temsil etmektedir. Kurum dâhilinde şu anda 150 uzman kadro öğrencilere eğitim vermektedir. Bunların içinde uluslararası başarılara imza atmış ekonomi ve hukuk dalında profesör ve doçentler bulunmaktadır.

Son yıllarda yıldızı parlayan Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi’ne geçtiğimiz yıl 3400 öğrenci kayıt yaptırmıştır. Bu öğrencilerin yüzde 20’lik kısmı lisansüstü eğitim amacı ile bu seçkin kurumun çatısı altına girmiştir.  4. Seviye akreditasyon uygulamasının sürdürüldüğü üniversite, çağımızın kaliteli ve bilgili eleman açığı ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir. Bu sebeple yenilikçi teknolojinin değerlendirildiği uygulanabilir pratik eğitim sistemlerine sahiptir. Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi uluslararası arenada kendisine sağlam yer edinmiş, ekonomi ve hukuk alanında birçok gelişmeye ortaklık gerçekleştirmiştir. Dünya genelinde kurduğu güçlü bağlantılar sayesinde eğitim kurumu olmanın dışında ekonominin analiz edildiği bilimsel merkez niteliğindedir. Bu sebeple bu alanda eğitim veren yükseköğretim kurumları arasından sıyrılıp ülkenin ilerleme yolunda merkezi niteliğindedir.

     Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi eğitim alanında sıralamanın üstünde yer almaktadır. Bunun yanında üniversite, öğrencisine renkli ve hareketli bir öğrencilik hayatı sunması açısından da genç bireylerin ilgisini çekmektedir. Öğrenci nitelikli üniversite eğitim alırken aynı zamanda hayatının bu en güzel dönemini dolu dolu yaşama fırsatı yakalar. Şöyle ki kampüs içinde farklı spor aktivitelerine uygun spor alanlarının bulunması, öğrenci kulüplerine bu kulüplerin hazırladığı organizasyonlara ayrıca kütüphane, bilgisayar salonu, kafeler ve öğrenci buluşma noktalarına sahip bir kurum olması öğrenciler için oldukça caziptir. Ayrıca Ukrayna’da yeme, içme, ulaşım, konaklama ve sosyal faaliyetlerin çok daha ucuz olduğunu da bu noktada belirtmekte yarar var.

Ukrayna’da üniversite eğitim almak isteyen ve Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi gibi seçkin bir eğitim kurumunu tercih edecek olan öğrencilere bu aşamada en büyük destek, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından sunulmaktadır. Uzun yıllardır bu alanda hizmet veriyor olmanın getirdiği tecrübe, danışmanlık hizmeti veren uzman ve donanımlı kadrosu ile öğrencinin okul ve bölüm seçiminden kayıt kabul işlemlerine ulaşım tercihinde konaklama sorununun çözülmesine kadar her anlamda makul ve uyumlu çözümler üretilmektedir. Ayrıca öğrencinin eğitimi boyunca karşılaşabileceği sorunlarda her zaman tam destek olunmaktadır. Bu sebeple vasat bir aracı kurum ile çalışmak yerine Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kurmak alınacak en mantıklı karar olacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu