Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi hâlihazırda Ukrayna’nın en büyük yüksek eğitim kurumu olarak nitelendirilebilir. Avrupa’nın parlayan yıldızı olarak gösterilen üniversitede günümüzde 20 fakülte, 10 adet Araştırma ve Eğitim Kurumu, 14 tane Araştırma Merkezi, 12 tane Araştırma Enstitüsü bulunmaktadır. Ayrıca Araştırma ve Eğitim kurumlarının iki tanesi askeri olmak üzere sadece bir tek eğitim kurumu Kampüs dışındadır. 160 hektar arazi üzerine kurulu olan Kiev Politeknik Üniversitesi, bilimsel alanda her türlü çalışmanın yapılabileceği nitelikli yurtdışı eğitim kurumlarından birisidir.

Kiev Politeknik Üniversitesi’nin popüler kılan özelliklerinden en önemlisi herhangi bir liseden mezun olmanın, öğrenci kabulü için yeterli oluşudur. Bu özellik taban puanlama uygulamasının olmamasından kaynaklı olması sebebi ile öğrencinin istediği, tercih ettiği ve kendisini en iyi biçimde ifade edebileceğine inandığı mesleğin eğitimini almasına etkili rol almaktadır. Ayrıca kurum içinde yapılan başarılı çalışmalar ve kurum yönetiminin aldığı önemli kararlar Kiev Politeknik Üniversitesi’nin eğitim çıtasını her geçen gün biraz daha yükseltmektedir. Kiev Politeknik Üniversitesi‘nde yer alan üniversite öğretim görevlileri her biri kendi alanında isim yapmış başarılı çalışmalara imza atmış bilim adamlarıdır. Son yıllarda üniversite yönetiminin attığı olumlu adımlar sonucundan günümüzde Kiev Politeknik Üniversitesi’nde 175 Profesör görev almaktadır. Ayrıca 1175 Doçent Doktor ve 10 akademisyen bilgiye aç öğrencilere eğitim sunmanın gayreti içindedir.

     Kiev Politeknik Üniversitesinin Rusça yüksek eğitim verdiği bilinmektedir. Ancak son yıllarda gerçekleşen Global dünya düzeni içerisinde yurt dışından da öğrenci kabul eden üniversitede 10 aylık hazırlık Eğitimi sunulmakta ve böylece Rusça eğitiminin temelleri atılmaktadır.  Öğrencinin hazırlık sınıfının başarıyla bitirdiğinde tercih ettiği alanda eğitimin önü açılmaktadır. Bilgi birikimi ve dünya görüşü olan öğretim görevlileri öğrencinin yüksek eğitiminin sağlıklı ve donanımı bir biçimde tamamlayabilmesine etkili olabilmektedir. Ayrıca lisans eğitimin tamamlayan öğrenci istediği takdirde lisansüstü eğitimine yine Kiev Politeknik Üniversitesinde tamamlayabilmekte böylece eğitimin beşiğinde donanımlı olarak kariyer hayatına atılma imkânına sahip olabilmektedir.

Kiev Politeknik Üniversitesinde eğitim alan öğrenci Avrupa ülkesinde tam donanımlı bir eğitim kurumundan dünya standartlarında eğitim hizmeti alırken bunu en düşük eğitim giderleri ile tamamlayabilmektedir. Günümüzde birçok Avrupa üniversitesinden çok daha düşük eğitim harç bedeli uygulaması ile nitelikli hizmet sunan Kiev Politeknik Üniversitesi öğrenciye maddi sıkıntılara düşmeden para sorunu ile boğuşmadan üniversite eğitiminin yolunu açmaktadır.

    Kiev Politeknik üniversitesi ile iletişim kurmak isteyen ve akademik kariyerini bu Seçkin kurumunda tamamlamak hedefinde olan öğrencilerin bu noktada yapacağı en mantıklı seçim Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kurmak olacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kendi alanında hizmet verdiği ilk günden bu yana her Geçen gün hizmet çıtasını yükseltmek de deneyimlerini arttırmakta ve bu sayede kendisine başvuran öğrenci adaylarına yardımcı olmaktadır

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu