Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi ; Tarım alanında eğitim almak isteyen, ziraat mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz için önereceğimiz Ukrayna Üniversitesi, Sumy Ulusal Tarım..

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi 1997 yılında SSCB’nin dağılmasının ardından Ukrayna’nın tarımsal alanda hizmet sunacak kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacı ile kurulmuştur. 20 yıl bir eğitim kurumunu ifade etmek için kısa bir süre gibi gelebilir. Ancak Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi yönetiminin yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda günümüzde tarım ve zirai gelişmenin beşiği olarak gösterilmektedir. Şöyle ki günümüzde gerek Ukrayna gerekse farklı ülkelerden 20000 öğrenci tarımsal alanda akademik eğitim almak için Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi’ni tercih etmektedir.

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi’nin eğitim kadrosu incelenecek olursa 69 profesör bulunmakta, ayrıca 269 profesör adayı, 7 zirai bilimler mühendisi ve 3 tane Ukrayna Zirai Gelişim Onur Ödülü sahibi üst düzey akademisyen eğitim hizmeti sunmaktadır. Kurumun yurtdışı bağlantılarına bakılacak olursa Finlandiya, Danimarka, Hollanda, ABD, Fransa ve Avustralya gibi tarım sektörünün gelişmiş ülkeleri ile görülebilir. Özellikle bu ülkelerdeki ziraat üniversiteleri ile ikili diyaloglar gerçekleştirilmekte ve bilgi akışı sağlanmaktadır. Bu sebeple Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi’nin çatısı altında eğitim alan öğrenci dünya üzerinde ziraat alanında en yeni gelişmelerden haberdar olmakta ve çağın gerisinde kalmamaktadır.

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi teknolojik eğitimi esas almıştır. Bu yüzden 19 adet laboratuvar ve bilgisayar ağı ile donatılmış amfilerde eğitim sunulmaktadır. Her öğrencinin internet erişimine sahip bilgisayar ile çalışma yapmasına imkân sağlanan kurumun kütüphanesi de aynı şekilde elektronik ortamda hizmet sunmaktadır. Ayrıca uygulamalı eğitimini benimsediği Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi 6 bin hektardan oluşan arazide uygulama imkânı sunmaktadır. Öğrenci derslikte aldığı bilgiyi birebir uygulama imkânına sahiptir. Böylece uygulama dersleri sayesinde öğrenci edindiği bilgileri kalıcı hale getirir. Bunun yanı sıra her öğrenci çiftlik şarap üretim tesisi, et bütünleşmiş tesisi, hayvan sağlığı tesislerinde staj yapma ve bilgisini deneyimleme imkânı bulmaktadır. Bunun dışında Avrupa’nın ortasında bulunan Ukrayna, tüm bilimsel gelişmelerin beşiğindedir ve ulaşımı bir o kadar kolaydır. Öğrenci Avrupa’da gerçekleşenler türlü konferans, seminer, panel gibi etkinlikleri takip edebilir ve kendisini uluslararası arena da gösterme fırsatına sahip olur.

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi i öğrenicinin konforlu ve keyifli, bir eğitim hayatı geçirebilmesi için üstün gayret göstermektedir. Kurum içinde yer alan 29 adet spor kulübü yanı sıra öğrenci kulüpleri etkinlik salonları ve açık hava statları da mevcuttur. Öğrenci ders dışında kalan zamanını bu ortamlarda geçirebilir, okulun yurt hizmetinden yararlanabilir ve okul dışına göre çok daha cazip fiyat uygulaması olan kafelerde yeme içme hizmeti alabilir.

Sumy Tarım Üniversitesi ile iletişim kurmak isteyen öğrencilerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kurmaları halinde okula kayıt kabul işlemleri, ulaşım konaklama detayları ve eğitim süresince her türlü danışmanlık hizmeti en sağlıklı ve pratik biçimde gerçekleşecektir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!