Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri inşaat mühendisliği eğitimleri almak için son derece avantajlıdır. Ülkenin okulları, Lizbon Anlaşması gereğince, Bologna..

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Her yıl binlerce öğrenciyi kabul eden Ukrayna Üniversiteleri’nde çok ayıda bilim dalı bulunmaktadır. Yurtdışında eğitim almak isteyenler için çeşitli imkanlar sunan Ukrayna Üniversiteleri’nde akademik kadro alanında uzmanlaşmış olup Avrupa standartlarında bir eğitim sunmaktadır.

İnşaat mühendisliği bölümünde okumak isteyen öğrenciler Ukrayna Üniversitelerini tercih ediyor. Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği bölümünü okumak isteyen öğrenciler herhangi bir sınava girmelerine gerek kalmadan hemen inşat mühendisliği eğitimi almaya başlıyor. Ukrayna’da sınavsız öğrenci alımı gerçekleştirildiği için dünyanın her yerinde öğrenciler akın etmektedir.

Avrupa standartlarında eğitim veren Ukrayna Üniversiteleri’nde sınav şartı ve taban puan şartı bulunmamaktadır. Bu sebeple öğrenciler istedikleri bölümde eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır. Üstelik diğer Avrupa ülkelerinde sınav şartı olduğu için istediği bölümlere yerleşemeyen öğrenciler Ukrayna Üniversitelerine lise diplomalarını getirerek istediği bölüme yerleşebilmenin mutluluğunu yaşamaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri lise diploması ile kayıt işlemi gerçekleştirmektedir. Lise diplomasında mezun olunan bölüm veya derecenin hiçbir önemi yoktur. İnşaat Mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrenciler Ukrayna Üniversitelerinden mezun olduktan sonra Mavi Europass diploma almaya hak kazanmaktadır. Mavi Europass diplomaların Avrupa Birliği’nde geçerliliği olan diplomalar olması ve birinci kalite diplomalar arasında yer almasından dolayı Avrupa’da iş bulma fırsatı sizleri bekliyor.

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği eğitimi 5 yıldır. 1 yıl hazırlık eğitimi 4 yıl lisans eğitimi olmak üzere 5 yıllık bir eğitime tabi tutulan öğrenciler ilk yıl Rusça ve Ukraynaca hazırlık eğitimi almaktadır. Hem dil öğrenme fırsatına sahip olan hem de kendini geliştirme imkanı yakalayan öğrenciler hazırlık sınıfını atlayarak bölüme geçebilmek içni sınava tabi tutulmaktadır.

Yurtdışı İnşaat Mühendisliği

Ukrayna’nın tüm şehirlerinde inşaat mühendisliği eğitimi verilmektedir. Şehirlerde teknik, inşaat ve mimarlık fakültelerinde Rusça diliyle inşaat mühendisliği eğitimi verilmektedir. İnşaat mühendisliği bölümünde okumak isteyen öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması aracılığıyla inşaat mühendisliği bölümüne kayıt yaptırma imkanına sahip olmaktadır. Eurostar yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizleri bekliyor.

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği okumak isteyen öğrenciler bölümün maliyetini merak etmektedir. Ukrayna üniversiteleri İnşaat Mühendisliği bölümünün yıllık ücreti 2000 dolar ile 4000 dolar arasında değişiklik göstermektedir. Birçok yurtdışı eğitim kurumuna göre oldukça uygun olan Ukrayna Üniversiteleri ayrıcalıklı bir üniversite eğitimi sunmaktadır. İnşaat mühendisliği okumak isteyen öğrenciler hem Avrupa standartlarında inşaat mühendisliği eğitimi alma fırsatına sahip olacak hem de dil öğrenmenin avantajlarını yaşayacak.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!