Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı

Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı

Gemi kaptanlığı bölümünde eğitim almak isteyen öğrenciler Ukrayna Üniversitelerinin sizlere sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak ister misiniz? Sınav şartı olmadan gemi kaptanlığı bölümünde eğitim almak isteyen öğrenciler Ukrayna Üniversitelerini tercih ediyor. Sizlerde gemi kaptanlığı bölümünde Avrupa standartlarında bir eğitim almayı düşünüyorsanız hemen kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı bölümü Ukrayna’nın Odessa şehrinde yer alan Odessa Denizcilik Akademisi’nde verilmektedir. Ukrayna mavi bayrak ülkesi olması nedeniyle gemi kaptanlığı eğitimi verilebilmektedir.

Odessa Denizcilik Akademisi 1944 yılında açılmış kaliteli bir eğitim kurumudur. Odessa Denizcilik Akademisi’nde gemi kaptanlığı bölümü okumak isteyen öğrenciler temel bilim ve teknolojilere sahip bir şekilde eğitim almaktadır.  Odessa Denizcilik Akademisi’nde gemi kaptanlığı eğitimi alacak öğrencilere İngilizce, seyrüsefer, pilotaj, denizcilik astronomisi, uluslararası denizcilik hukuku, gemi kontrol, ekonomi, donanma ve kargo taşımacılığı teknolojisi yönetimi ile ticari kanal operasyonları eğitimi verilmektedir.

Sizlerde Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı bölümünde eğitim almak istiyorsanız hiçbir sınav ve taban puan şartı aranmaksızın kayıt yaptırma hakkına sahip olabilirsiniz.  Gemi kaptanlığı bölümü 4 yıllık bir lisans eğitimi ve 12 aylık gemi stajından meydana gelmektedir. Tüm bu aşamalardan başarı ile geçen öğrenciler mezun olma şansına sahip olmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri gemi kaptanlığı eğitiminde beşlik not sistemi kullanılmaktadır. Eğitimler lisans, uzman, bilim uzmanı ve ön lisans şeklinde verilmektedir.  Ukrayna’da gemi kaptanlığı eğitimi Odessa Denizcilik Akademisi’nde verilmektedir Odessa Denizcilik Akademisi tüm dünyada geçerliliği olan IMO standartlarında bir eğitim vermektedir.

Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı eğitimi alan kişilerin diplomaları uluslararasında geçerlidir. Deniz seyrüseferi için geçerli bir diploma olan Ukrayna Üniversiteleri gemi kaptanlığı bölümü diplomaları sayesinde dünyanın her yerinde iş bulma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Odessa Denizcilik Akademisi

Odessa Denizcilik Akademisi’nde gemi kaptanlığı eğitimi almak isteyen öğrenciler 4 bloklu 7 akademik binası olan bir üniversitede eğitim alma fırsatına sahip olacak. Üniversitenin içerisinde 1000 kişi kapasiteli yemekhane, spor kompleksi, kafe, çamaşırhane ve hastane bulunmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri gemi kaptanlığı bölümünde mezun olan öğrenciler hem açık deniz gemilerinde hem de yönetici pozisyonda çalışma imkanına sahip olabilmektedir.

Ukrayna Üniversitelerinde gemi kaptanlığı bölümünde okumaya karar veren öğrenciler okullarla ilgili tüm bilgileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasında alma fırsatına sahip oluyor. Sizlerde zaman kaybetmeden hemen başvuruda bulunun ve Ukrayna Üniversitelerine kayıt yaptırma fırsatını yakalayın. Oldukça ekonomik olan Ukrayna Üniversiteleri gemi kaptanlığı bölümü sizleri bekliyor.