Ukrayna Üniversiteleri Elektrik Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri Elektrik Mühendisliği

Elektrik mühendisliği eğitimi almanın hayalini kuran öğrencilere güzel bir haberimiz var. Sizlerde elektrik mühendisliği alanında eğitim almak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey Ukrayna Üniversiteleri’ne kayıt yaptırmaktır. Ukrayna Üniversiteleri elektrik mühendisliği alanında kendini geliştirmiş ve alanında profesyonel akademisyenler aracılığıyla elektrik mühendisliği eğitimi vermektedir.

Elektrik mühendisliği bölümü uzun yıllardan beri oldukça popüler olan bölümlerdendir. Elektrik mühendisliği alanında lisans eğitimi veren Ukrayna Üniversiteleri’nde kaliteli bir eğitim alma fırsatına sahip olabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri elektrik mühendisliği lisans bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini de Ukrayna Üniversiteleri’nde alma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Elektrik mühendisliği eğitimi almaya karar veren kişiler ilk yıl hazırlık eğitimi almaktadır. 1 yıllık Rusça ve Ukraynaca dil eğitiminin ardından sınava girilmektedir. Sınavda başarılı olan öğrenciler elektrik mühendisliği lisans eğitimine geçme hakkına sahip olmaktadır.  Hazırlık eğitimi sayesinde öğrenciler kaliteli bir dil eğitimi almakla kalmaz kendilerini geliştirme fırsatına da sahip olurlar.

Ukrayna Üniversiteleri elektrik mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrencilerin tek yapması gereken lise diplomalarıyla Ukrayna Üniversitelerine başvurmaktır. Lise diplomasındaki başarı notu, bölüm veya lisenin türünün hiçbir önemi bulunmamaktadır. Sınavsız üniversitelere kabul yapan Ukrayna üniversiteleri lise mezunu öğrencilere bölümde eğitim vermektedir.

Ukrayna Üniversiteleri’nde dikey geçiş yapma imkanı da sunulmaktadır. İki yıllık meslek yüksek okulu mezunları hiçbir sınava girmelerine gerek kalmadan dikey geçiş yapma imkanına sahip olmaktadır. İki yıllık meslek yüksek okulu mezunları dikey geçiş yaparak elektrik mühendisliği bölümlerine geçme hakkına sahip olmaktadır.

Kiev Elektrik Mühendisliği

Kiev Harkov Donetsk Lugansk Dnipropetrovsk Odessa Lviv İvano-Franvisk Herson gibi Ukrayna’nın tüm şehirlerinde elektrik mühendisliği eğitimi alabilirsiniz.  Rusça dilinde eğitim verilen Ukrayna Üniversitelerinde elektrik mühendisliği eğitimi teknik veya teknoloji fakültelerinde öğrencilere sunulmaktadır.

Sizlerde Ukrayna Üniversitelerinde elektrik mühendisliği eğitimi almak istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığını ziyaret ederek başvuru koşullarını ve neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı kayıt aşamasından başlayarak her an sizin yanınızda olacak.

Ukrayna Üniversiteleri elektrik mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrenciler yurtdışı eğitimi almanın ayrıcalıklarını yaşayacak. Hem dil eğitimi alacak hem de Avrupa standartlarında elektrik mühendisliği eğitimi alma fırsatına sahip olacak. Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim almak isteyen öğrenciler yıllık eğitim ücreti konusunu merak etmektedir. Ukrayna Üniversiteleri elektrik mühendisliği bölümünde yıllık eğitim maliyeti 2000 dolar ile 4000 dolar arasında değişiklik göstermektedir. Hem ekonomik hem de kaliteli eğitimi ile Ukrayna Üniversiteleri sizleri bekliyor.