Ukrayna Üniversiteleri Dikey Geçiş

Ukrayna Üniversiteleri Dikey Geçiş

2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları Ukrayna Üniversiteleri sayesinde dikey geçiş yapma imkanına sahip oluyor. Sizlerde dikey geçiş yaparak Ukrayna’da kaliteli bir üniversite eğitimi almak ister misiniz? Tüm iki yıllık meslek yüksek okulu mezunları Ukrayna Üniversiteleri’ne geçiş hakkına sahiptir.

Ukrayna Üniversiteleri’ne geçiş yapmaya karar veren öğrenciler geçiş yaptıktan sonra Rusça bir yıl hazırlık eğitimi almaktadır. Hazırlık eğitimi sayesinde dil geliştirme imkanına sahip olan öğrenciler Rusça dilini öğrenme fırsatına sahip olmaktadır. Bir yıl hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler 3 sınıftan bölüme geçme şansına sahiptir. Yıl kaybı olmadan Ukrayna Üniversiteleri’ne dikey geçiş yapma imkanına sahip olabilirsiniz. ,

Ukrayna Üniversiteleri dikey geçiş yapma imkanı sağlıyor.  İlk yıl Rusça hazırlık eğitimi alan öğrenciler anlaşmalı üniversitelerde üçüncü sınıftan itibaren bölüm eğitimi almaya başlamaktadır. Türkiye’de iki yıllık meslek yüksek okulundan mezun olan öğrenciler istediği bölümde dikey geçiş yaparak Ukrayna Üniversiteleri’nde bölümlerini tamamlama imkanına sahip olmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri dikey geçiş yapmak isteyen öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasında dikey geçiş yapmanın tüm ayrıntılarını öğrenme fırsatına sahiptir. İki yıllık meslek yüksek okulundan mezun olan öğrenciler Eurostar yurtdışı Eğitimi Danışmanlığı’nın gerçekleştirdiği anlaşmalar sayesinde 3. Sınıfta dikey geçiş yapma fırsatını yakalamaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasının anlaşmalı olduğu üniversitelerde 4 yıllık lisans diploması alabilirsiniz.

Ukrayna Üniversiteleri sayesinde iki yıllık meslek yüksek okulu diplomasının yanında lisans diploması almak ister misiniz? O zaman daha fazla zaman kaybetmeden dikey geçiş için Ukrayna Üniversiteleri’ne başvuruda bulunabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri dikey geçiş yapmak isteyen öğrenciler kayıt işlemleri için başvuruda bulunmalı ve kontenjanlar dolmadan istediği bölümde eğitim alma fırsatına sahip olabilmelidir.

Ukrayna Üniversiteleri dikey geçiş imkanı sayesinde öğrenciler herhangi bir sınava girmek zorunda kalmada Ukrayna Üniversiteleri’nde dikey geçiş yapma fırsatına sahip oluyor. Diğer pek çok Avrupa ülkesi gibi sınav şartı aramayan Ukrayna Üniversiteleri’ne iki yıllık meslek yüksek okulu diplomanızı getirmeniz kayıt için yeterlidir.

Sınavsız Üniversite

Ukrayna Üniversiteleri sınavsız ve şartsız dikey geçiş yapma imkanı sağlıyor. Dikey geçiş yapmayı düşünen öğrenciler zaman kaybetmeden Ukrayna Üniversiteleri’ne geçiş yapma fırsatını yakalayabilir. İki yıllık meslek yüksek okulu mezunları hiç 4 yıllık lisans diploması alma fırsatı sunan Ukrayna Üniversiteleri öğrencilere tüm Avrupa’da geçerliliği olan Mavi Europass diploma vermektedir. Mavi Europass diplomalar sayesinde Avrupa’nın her yerinde iş bulma fırsatına sahip olabilirsiniz.