Ukrayna Üniversiteleri Burs

Ukrayna Üniversiteleri Burs

Öğrencilerimiz, Ukrayna Üniversiteleri'nde eğitimlerini alırken,bir yandan da burs olanaklarını değerlendirebilirler. Harç giderleri ve yaşam masrafları..

Ukrayna Üniversiteleri Burs

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için güzel bir haberimiz var. Yurtdışında uygun fiyatlarla yüksek eğitim standartları çerçevesinde eğitim imkanı sunan Ukrayna Üniversiteleri sizleri bekliyor. Onlarca bölümün yer aldığı Ukrayna Üniversiteleri’nde istediğiniz bölümde okuma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ukrayna Üniversiteleri Burs imkanı çeşitlilik göstermektedir. Türkiye’deki öğrenciler Bosna Hersek Üniversiteleri’nin tercih ettiklerinde geri ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumu burs imkanında yararlanmaktadır. Türkiye’den Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim almak üzere Ukrayna’ya giden öğrenciler KYK geri ödemeli burs almakta ve eğitim hayatlarına bir katkıda bulunmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri Bölüm Ücretleri

Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim almak oldukça uygundur. Hem üniversite ücretleri hem de yaşam giderleri bakımından Ukrayna Üniversiteleri öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ukrayna Üniversiteleri Avrupa standartlarında eğitim verirken öğrencileri ekonomik yönden zorlayan bir ücret talep etmemektedir. Ukrayna Üniversiteleri’nin ücretleri 2000 ile 5000 Euro arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Ukrayna’da üniversite ücretleri kadar sosyal yaşam maliyetleri de oldukça düşüktür. Diğer ülkelerle kıyaslandığında Ukrayna Üniversitelerinde eğitim maliyetinin oldukça ekonomik olduğu gözlemlenmektedir. Ukrayna Üniversiteleri Burs imkanı sağlayan öğrenciler Ukrayna’da rahatlıkla eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır.

Ukrayna’da beslenme, ulaşım ve konaklama giderleri için öğrenciler ortalama aylık 200-300 dolar harcamaktadır. Öğrenci yurt maliyetleri Ukrayna’da oldukça düşüktür. Yurtların oda sayıları ve konaklayacakları öğrenci sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama yurt fiyatları 80 ile 100 lira arasında değişmektedir. Öğrenciler Ukrayna’da otobüs, tramvay ve metro gibi toplu ulaşım araçlarını tercih etmektedir. Aylık olarak çıkarılan ulaşım kartları sayesinde pek çok öğrenci ulaşım maliyetlerini minimum seviyeye düşürmektedir.

Ukrayna Üniversiteleri Burs imkanları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nı ziyaret edebilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri’ni tercih edecek öğrenciler Türkiye’de sadece geri ödemeli KYK bursunu alma fırsatına sahip oluyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek yurtdışı burs imkanları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hiçbir sınav şartı aranmadan Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim fırsatı yakalamak isteyen öğrenciler ekonomik bir şekilde eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır. Hem hazırlık eğitimi hem de lisans eğitiminde pek çok ülkeye göre düşük fiyatlarla üniversite eğitimi sunan Ukrayna Üniversiteleri sizleri bekliyor.

Türkiye’den Ukrayna Üniversiteleri’ni tercih edecek öğrenciler KYK bursu alarak eğitimlerine ekonomik yönden katkı sağlamaktadır. Hem konaklama, hem yeme içme hem de ulaşım giderleri açısından öğrenciler aylık büyük paralar harcamadığından Kredi Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan burslar öğrencilere önemli bir katkı sağlamaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!