Ukrayna Eğitim Vizesi

Ukrayna Eğitim Vizesi

Ukrayna’da eğitim almak isteyen öğrenciler kayıt işlemi gerçekleştirildikten sonra öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Ukrayna eğitim vizesi adını taşıyan vizeye öğrenci vizesi adı da verilmektedir. Her öğrencinin alması gereken öğrenci vizesi sayesinde öğrenciler Ukrayna’da barınma imkanına sahip olmaktadır. Eğitim vizesi alan öğrenciler eğitim hayatı boyunca herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadan eğitim hayatlarını devam ettirebilmektedir.

Ukrayna’da eğitim almaya karar verdiyseniz eğitim vizesini biran önce almanız gerekmektedir. Vize başvurusu yapmak için hafta sonu hariç olmak üzere hafta içi saat 9.15 ile 11.30 saatleri arasında başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Öğrenciler saat 16.00 ile 17.00 arasında evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir. Ukrayna öğrenci vizesi almak isteyen öğrenciler İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunmalı ve gerekli evrakları bırakarak vize başvurularını gerçekleştirmelidir.

Vize işlemleri uzun süren bir işlem değildir. Özellikle Ukrayna için öğrenci vizesi almak kısa sürede halledilebilen bir süreçtir. Ancak bu aşamada eğitim danışmanlığı firmalarının önemi ortaya çıkmaktadır. Ukrayna eğitim vizesi için eğitim danışmanlarından yardım almak hem süreci kısaltmakta hem de evrakların toplanma sürecinde sizlere yardım edilmektedir.

Ukrayna Eğitim Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Ukrayna’da eğitim almak için öncelikle vize alınması gerekmektedir. Ukrayna eğitim vizesi alabilmek için pasaport, 1 adet vesikalık fotoğraf, Ukrayna Eğitim Bakanlığında kayıt sonrası almış olduğunuz davetiye yazısı, vize ücretinin ödendiğini gösteren banko dekontunu hazırlamalısınız. Tüm bu evrakların yanınızda bulunması gerekmektedir.

Ukrayna’da eğitim alabilmek için vize alacak öğrenciler ayrıca lise diplomalarını, transkriptlerini, sağlık raporunu, doğum belgesini, AİDS testini, 6 adet vesikalık fotoğrafını ve ülkesine dönmek için 1 yıllık açık uçak biletini yanına bulundurması gerekmektedir.

Ukrayna eğitim vizesi başvurusu sonuçları Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından onay verildikten sonra çıkmaktadır. Öğrenci vizesi süreleri davetiyelerde belirtilen süre ile sınırlandırılmıştır. Ancak davetiye yazıları genellikle 1 yıllık süreyle verilmektedir. Ukrayna’da 1 yıllık sürenin uzatılması mümkündür. Ukrayna’ya eğitim amacıyla giden öğrenciler Ukrayna’ya 15 Ağustos ile 15 Kasım tarihleri arasında giriş yapmalıdır. Öğrencilerin Ukrayna’da eğitim alabilmek için belirlenmiş tarihler arasında giriş yapması gerekmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ukrayna eğitim vizesi alabilmek için de sizlerin yanında. Eğitim vizesi almak isteyen öğrencilere gerekli evraklar ve başvuru şekli ile ilgili detaylı bilgi veren danışmanlarımız vize başvurularında da sizlerin yanında yer almaktadır. Ukrayna’ya giriş yapmanıza olanak sağlayan vize başvurularını kolaylaştırmak isteyen öğrencileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı büromuza bekliyoruz.