Ukrayna Üniversiteleri Eczacılık

Ukrayna Üniversiteleri Eczacılık

Eczacılık bölümü okumak isteyen öğrenciler için Ukrayna üniversiteleri avantaj sağlamaya devam ediyor. Artık Ukrayna Üniversiteleri’nde sınav şartı aranmaksızın eczacılık bölümü okuma fırsatına sahip olabilirsiniz. Birçok Avrupa ülkesinde üniversite eğitimi için aranan sınav şartı Ukrayna Üniversiteleri’nde yok. Sizlerde eczacılık bölümü okumak istiyorsanız Ukrayna Üniversiteleri’ni tercih edebilirsiniz.

Ukrayna Üniversiteleri diğer ülkelere göre oldukça ekonomiktir. Hem eğitimin yıllık maliyeti oldukça uygundur hem de sosyal yaşam giderleri ekonomiktir. Ukrayna Üniversitelerini tercih eden öğrenciler büyük paralar ödemeden yurtdışı eğitimi almanın avantajlarını yaşamaktadır. Sizlerde yurt dışında eğitim almanın avantajlarını yaşamak istiyorsanız Ukrayna Üniversiteleri sizin için oldukça iyi bir fırsat olacaktır.

Ukrayna Üniversiteleri eczacılık bölümü okumak isteyen öğrenciler Ukrayna’da 4 yıllık lisans eğitimi ve 1 yıllık hazırlık eğitimi olmak üzere toplam 5 yıl eğitim almaktadır. Herhangi bir taban puan şartı aranmaksızın girebileceğiniz Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim Eylül ayından itibaren başlamaktadır.

Hazırlık eğitimi her bölümde verilmektedir. Ukrayna Üniversiteleri eczacılık bölümü okumaya karar veren öğrenciler Ukraynaca ve Rusça dillerinin öğrencilere öğretildiği bir hazırlık eğitimine tabi tutulurlar. Hazırlık eğitiminin sonunda öğrencilere bir sınav uygulanmakta ve başarılı olan öğrenciler eczacılık bölümüne geçiş hakkı yakalayabilmektedir. Hazırlık eğitimi alacak olan öğrenciler yıl içinde her dönem hazırlık sınıfına başlama hakkına sahiptir.

Ukrayna Üniversiteleri eczacılık bölümüne girecek öğrenciler lise mezunu olması yeterlidir. Lise mezuniyeti olan adayların mezuniyet puanına bakılmaksızın eczacılık bölümüne yerleşmesi sağlanmaktadır. Mezun olduğunuz lisenin türü de Ukrayna’da eğitim almanıza engel değildir.

Ukrayna Üniversiteleri eczacılık bölümü okumaya karar veren öğrenciler hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurarak işlemlerinin başlatılmasını istemelidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizler için gerekli başvuruları yapacak ve evrakları hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Üstelik Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sadece kayıt ve başvuru aşamasında değil sizler mezun olana kadar herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmanız halinde yardımcı olmaya devam edecektir.

Ukrayna Üniversiteleri’nde eczacılık bölümü okumaya karar veren öğrenciler Kiev Harkov Donetsk Lugansk Dnipropetrovsk Odessa Lviv İvano-Franvisk Herson gibi Ukrayna’nın bütün şehirlerinde yer alan Tıp Fakültesi veya Sağlık Bilimleri adını taşıyan eğitim kurumlarında eczacılık eğitimi alma fırsatına sahip olmaktadır. Eczacılık bölümü eğitimi Rusça olarak verilmektedir.

Eczacılık Ücretleri

Ukrayna Üniversiteleri’nin eczacılık bölümü ücretleri yıllık 2500 dolar ile 6000 dolar arasında değişim göstermektedir. Seçmiş olduğunuz üniversiteye göre eczacılık bölümü ücretleri farklılıklar gösterebilmektedir. Ukrayna’da eczacılık eğitimi alabilmek için hangi üniversiteye gitmek istediğinizi belirlemeniz yeterlidir.